۱۲ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۳۴
کد خبرنگار: 2254
کد خبر: 83734389
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

مشکل کامیون‌های ایرانی در مرز رومانی با بلغارستان حل شد

بلگراد - ایرنا - با پیگیری‌های سفارت ایران در بخارست مشکل عبور کامیون‌های ایرانی در مرز رومانی با بلغارستان رفع گردید و کامیون‌های متوقف شده موفق به کسب مجوز برای عبور از مرز و حرکت به سمت ترکیه و سپس ایران شدند. 

به گزارش ایرنا از سفارت ایران در بخارست،به دلیل شیوع بیماری کرونا و ممانعت دولت ترکیه از تردد ۱۹ دستگاه کامیون از ناوگان حمل و نقل زمینی جمهوری اسلامی ایران، کامیون های مذکور در پارکینگ مرزی رومانی در نزدیکی مرز بلغارستان متوقف شده بودند.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در رومانی پس از مطلع شدن از وضعیت کامیون های ایرانی در مرز رومانی با بلغارستان بلافاصله وارد رایزنی با مقامات محل جهت حل و فصل مشکل پیش آمده و رفع نیازهای ضروری رانندگان گردید.

سفارت کشورمان در بخارست برای حل این مساله با اتحادیه ملی حمل و نقل جاده ای رومانی وارد مذاکره شد، این نهاد رومانیایی پس از انجام مذاکرات با سفارت ایران در نامه ای خطاب به وزرای کشور، امور خارجه و رئیس شورای وضعیت اضطراری رومانی خواستار انجام رایزنی مقامات مذکور با مقامات مرتبط در ترکیه و بلغارستان جهت حل و فصل مشکل رانندگان ایرانی شد.

سفارت کشورمان در رومانی با توجه به طولانی شدن روند پیگیری ها و همچنین مقامات محلی در منطقه کالافات رومانی در چند نوبت مواد غذایی و بهداشتی مورد نیاز را در اختیار رانندگان ایرانی قرار دادند.

همچنین سفارت ایران در بخارست با وزارت راه و شورای وضعیت اضطراری رومانی گفت و گوهایی را جهت تسریع در مسایل مربوط به کامیون های ایرانی انجام داد تا در صورت تداوم توقف کامیون ها بتوان رانندگان کامیون های ایرانی را در محلی مناسب اسکان و از بودجه اختصاص یافته رومانی برای رفع مایحتاج این افراد نیز بهره گیری شود.

پس از تلاش های مستمر سفارت خانه های جمهوری اسلامی ایران در رومانی، بلغارستان و ترکیه و همکاری تمامی دست اندرکاران، مشکل تردد کامیون های ایرانی رفع گردید و کامیون های متوقف شده موفق به کسب مجوز برای عبور از مرز بلغارستان و حرکت به سمت ترکیه و سپس ایران شدند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =