۱۲ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۳۹
کد خبرنگار: 2836
کد خبر: 83734338
۲ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

درهای بسته جهرم به روی کرونا

شیراز-ایرنا- معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه جهرم گفت: به منظور حفظ سلامتی و جان هموطنان و قطع زنجیره انتقال ویروس همه مراکز تفریحی، گردشگری، پارک‌ها و باغ‌های این شهرستان تعطیل هستند، بنابراین مردم از رفتن به سیزده‌به‌در صرف نظر کنند.

مهدی شفیعیان چهارشنبه در گفت‌وگو با ایرنا، افزود: به طور جدی از هرگونه اجتماع جلوگیری و با هرگونه تردد غیر ضروری در روز طبیعت برخورد خواهد شد.

وی ادامه داد: با همکاری مردم روستا، کمک فرماندهی نیروهای بسیج حوزه‌ی مقاومت امام سجاد(ع) و نیروی انتظامی و در راستای مهار ویروس کرونا در منطقه  پویش منع ترددهای غیر ضرور در  روستای حسین‌آباد و سه‌راهی تقی‌آباد به راه افتاده و از تردد خودروها به منطقه امامزاده حسن(ع) و هکان برای روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین ممانعت به عمل می‌آید.

به گفته وی این پویش تا اطلاع بعدی اجرا می‌شود.

وی بیان کرد: در آغاز طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، محور ورودی جهرم از سمت لارستان و در محدوده میدان خلیج فارس مسدود و از ورود و خروج خودروها جلوگیری شد.

وی تصریج کرد: اجرای این طرح با حضور اعضای شورای تامین شهرستان جهرم کلید خورد و قرار شد عملیات محدودسازی تردد در این محور با شدت بیشتری انجام شود.

فرماندار ویژه شهرستان جهرم بیان کرد: همه اماکن مذهبی وگردشگری، دهستان‌های راهگان اعم از دهکده توریستی باباسهراب در فتح‌آباد، غار و تنگ تادوان، امام‌زاده حسین (ع) مورچگی، امازاده حسین(ع)خافتر و مراتع کوه گرم(تنگ تخه) و دیگر نقاط گردشگری منطقه برای ۱۲ و ۱۳ فروردین تعطیل و راه‌های آن مسدود است.

وی تصریح کرد: با توجه به مصوبه کمیته امنیتی بخش راهگان تدابیری برای حفظ سلامتی و جان مردم منطقه برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا اتخاذ خواهد شد.

شفیعیان از مردم خواست منتقل‌کننده کرونا در سیزده بدر نباشند و ابراز کرد: همه مسیرهای ورودی به دهستان‌های راهگان محدوده حوزه مقاومت بسیج امام رضا(ع) در روزهای ۱۲و۱۳‌فروردین توسط نیروی مقاومت بسیج و نیروی انتظامی کنترل و مسدود می‌شود.

به گفته وی از ورود خودروهای غیر بومی وبومی غیرساکن و خروج خودروهای بومی به ویژه که خانواده همراه داشته باشند، به طور کامل جلوگیری خواهد شد.

وی با بیان اینکه راهی جز فاصله‌گذاری اجتماعی نداریم، ادامه داد: کرونا زودتر از ما به سیزده‌به‌در رفته و بهترین جای طبیعت را گرفته، پس در خانه بمانیم تا ایثارگران عرصه بهداشت و تلاشگران سلامت بتوانند به خانه خود برگردند و آن‌گاه با شکست کرونا همه در کنار همدیگر جشن سلامتی بگیریم.

ییس هیات مدیره مجموعه باغ شهری بهارستان در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا گفت: پیرو اطلاعیه ۲ فروردین ماه ۱۳۹۹ و در قالب طرح فاصله‌گذاری، از  ۹فروردین ۹۹ ورود افرادمتفرقه به غیر از شخص مالک به این مجموعه ها ممنوع است.

محمدرضا حریری افزود: از همه مالکان استدعا می‌کنیم ضمن اطلاع‌رسانی این موضوع به سایر همسایگان برای اجرای این تصمیم همکاری لازم را به عمل آورند.

ورودی برخی فرجگاه‌های داخل شهر جهرم چون تپه شهدا و شهربازی‌ها و پارک‌ها نیز مسدود و گذرگاه‌های برخی تفرجگاه‌های طبیعی شهرستان جهرم چون جنگل چاتیز، دریاچه سد سلمان در بخش سیمکان نیز به همت اهالی همان منطقه و نیروهای مردمی به صورت خودجوش مسدود شده است.

مدیر مسئول مجتمع گردشگری اقامتی پردیس نیز به خبرنگار ایرنا گفت: پیرو اطلاعیه شیوع ویروس کرونا از ۶ اسفند ماه، مدیریت مجموعه به صورت خودجوش نسبت به تعطیل کردن مجموعه گردشگری شامل رستوران و سفره‌خانه، کافه، قهوه‌خانه، فست‌فود، شهربازی و قایقرانی اقدام کرد.

کرامت‌الله رحمانیان افزود: سپس این مجموعه‌اقامتی و گردشگری در راستای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و طرح دولت از تاریخ ۷ فروردین ۹۹ درب مجموعه را بسته و از ورود کلیه افراد به غیر از شخص مالک به مجتمع آن هم صرفا جهت آبیاری و سرآوری ممنوع اعلام کرد.

وی توصیه کرد: بنابراین از مالکین فهیم و مردم دلسوز استدعا داریم جهت گردش به مجتمع پردیس مراجعه نفرمایند و در اجرای این تصمیم همکاری لازم را به عمل آورید.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری از جنوب شرق شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =