۹۷۰ دستگاه خودرو در جاده‌های خراسان‌ رضوی اعمال قانون شد

مشهد- ایرنا- رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی خراسان‌رضوی گفت: از آغاز اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی ۹۷۰ دستگاه خودرو در جاده‌های این استان به دلیل تردد غیر مجاز، اعمال قانون شد.

سرهنگ هادی امیدوار روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین طی این مدت ۲۴۵ دستگاه خودرو به صورت فیزیکی و ۲۵۰ دستگاه خودرو به صورت سیستمی در جاده‌های این استان توقیف شد.
وی ادامه داد: تردد خودروها طی ۲۴ ساعت گذشته نسبت به مدت مشابه پارسال در ورودی‌های استان ۸۱ درصد و در ورودی‌های مشهد ۶۲ درصد کاهش داشت.
وی گفت: در حال حاضر ترافیک در جاده‌های استان سبک و روان است.

طرح فاصله‌گذاری اجتماعی یک مصوبه ملی است که از سوی کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مستقر در وزارت کشور، مدیریت، اجرا و نظارت می‌شود.

مدت تعیین شده برای اجرای این طرح هشتم تا پانزدهم فرودین ماه جاری است که در صورت تصویب ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا تمدید خواهد شد.

در اجرای این طرح خودروهای دارای پلاک غیربومی به مبداء بازگردانده می‌شود.

طبق اعلام پلیس راهور خراسان رضوی، تردد خودروها از ساعت پنج بامداد تا ۲۴ روز سیزدهم فروردین ماه در سراسر استان از در خانه برای شهروندان ممنوع خواهد بود و خودروهای رانندگان متخلف به مدت یک ماه توقیف و این رانندگان پنج میلیون ریال جریمه می‌شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =