کاهش ۷۹ درصدی مسافران فرودگاه شهید مدنی تبریز

تبریز - ایرنا - مدیر کل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی از کاهش ۷۹ درصدی مسافران فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز خبرداد و گفت: تعداد مسافران این فرودگاه در ۱۵ روز گذشته از ۷۵ هزار نفر به ۱۶ هزار نفر رسید.

رامین آذری روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همچنین در این مدت تعداد پروازهای این فرودگاه کاهش چشمگیری داشته و نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۶ درصد کمتر شده است.

وی ادامه داد: کاهش پروازها در راستای پیشگیری از شیوع کرونا انجام گرفته و پس از پایان این بیماری، به حالت عادی باز خواهد گشت.

فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز در شمال غرب شهرستان تبریز و در سال ۱۳۲۹ با ماموریت ارائه خدمات فرودگاهی، ناوبری و هوانوردی جهت پذیرش پروازهای داخلی و  بین المللی به منظور حمل و نقل مسافر و بار طراحی و احداث شد و بصورت open sky و ۲۴ ساعته عملیاتی بوده و به دلیل واقع شدن در مرز و کریدورهای  هوایی بین المللی در ارائه خدمات ناوبری، رادار و هوانوردی به پروازهای داخلی و بین المللی به خصوص پروازهای عبوری بین المللی (over fly) بیشتر از مبداء و کشورهای عضو اتحادیه اروپا به مقصد کشورهای آسیایی جنوب شرقی و آسیای میانه و بالعکس انجام می شود.

تا قبل از شیوع کرونا، روزانه به صورت میانگین ۴۵ پرواز داخلی و ۶ پرواز خارجی در این فرودگاه انجام می شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =