هزار خودرو در ۱۳ ایستگاه خراسان جنوبی برگشت داده شد

بیرجند - ایرنا - معاون عملیات فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی از تشدید نظارت و محدودیت‌های پلیس راه در قالب طرح فاصله‌گذاری اجتماعی خبر داد گفت: در اجرای این طرح در ۱۳ ایستگاه ورودی و خروجی شهرهای استان تاکنون یک هزار دستگاه خودرو برگشت داده شد.

به گزارش روز سه‌شنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ حسن شجاعی نسب افزود: به دلیل شیوع ویروس کرونا و در اجرای این طرح امسال در روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین، تمامی اماکن تفریحی، زیارتی، بوستان‌ها و تفرجگاه‌ها تعطیل است.

وی گفت: ۳ هزار نیروی پلیس در این مدت فعالیت می‌کنند و چنانچه کسی به توصیه‌ها و هشدارهای بهداشتی عمل نکند پلیس به جد برابر قانون با آنها برخورد خواهد کرد.

وی از تشدید نظارت و محدودیت‌های پلیس استان در قالب طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین خبر داد و افزود: این طرح فقط با هدف شکست کرونا در حال اجرا است.

معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان خراسان جنوبی به مردم توصیه کرد: تمامی مسافرت‌های درون و برون شهری خود را لغو کنند و در خانه بمانند تا از شیوع این ویروس پیشگیری شود.

وی گفت: در طرح فاصله‌گذاری اجتماعی از اصناف نیز خواسته شده، مغازه‌های‌ خود را ببندد که خوشبختانه اکثر بازاریان و کسبه مشارکت کرده‌اند و در این راستا نیز با کسانی که به نوعی نسبت به اجرای این طرح بی توجهی کردند تذکرات لازم داده و ۱۹ واحد صنفی متخلف در سه روز گذشته پلمب شد.

سرهنگ شجاعی نسب بر مشارکت و همراهی مردم با پلیس تأکید کرد و گفت: بدون همکاری و مشارکت مردم، قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا امکان‌پذیر نیست و همه باید در این راستا همراهی و هماهنگی لازم را داشته باشند.

طرح تقویت فاصله گذاری اجتماعی به منظور کاهش تماس‌ها و کنترل زنجیره انتقال ویروس کرونا از بامداد جمعه هشتم فروردین همزمان با سراسر کشور در استان خراسان جنوبی اجرا شد.

پیش از اعمال محدودیت‌های تردد در سطح کشور، بنا به تدبیر استاندار و تصمیمات ستاد استانی مدیریت کرونا در خراسان جنوبی ۹ گلوگاه کنترل مراقبتی و بهداشتی در محورهای مواصلاتی استان تعیین شده بود.

اخبار مرتبط