تولید و واردات ۳۱ میلیون ماسک و توزیع ۱۳ میلیون لیتر الکل

تهران - ایرنا- وزارت صنعت مجموع ماسک های سه لایه و N۹۵ تولیدی کشور را حدود ۱۵ میلیون و ۲۶۶ هزار و ۳۷۲ عدد اعلام کرد و افزود: ۱۶ میلیون و ۱۵۰ هزار ماسک N۹۵ و سه لایه نیز وارد شده است.

به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، بر اساس آمارهای اولیه، همزمان با شیوع کرونا و درخواست حوزه بهداشت و درمان، مجموع ماسک های سه لایه و N۹۵ تولیدی در سطح کشور تاکنون حدود ۱۵ میلیون و ۲۶۶ هزار و ۳۷۲ عدد بوده و ۱۶ میلیون و ۱۵۰ هزار ماسک N۹۵ و سه لایه نیز وارد شده است.

همچنین در این مدت، تاکنون ۱۳۶ میلیارد تومان توسط شرکتهای بزرگ معدنی و صنایع معدنی برای تامین اقلام و کالاهای مرتبط با کرونا کمک شده است که ۹ میلیون ماسک سه لایه و ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار ماسک N۹۵ تهیه و به ستاد مبارزه با کرونا در کلیه استانهای کشور اهدا شده است تا با هماهنگی وزارت بهداشت به صورت رایگان توزیع شود.

تامین ارز موردنیاز واردات اقلام بهداشتی از محل تهاتر به میزان ۶.۶ میلیون یورو تاکنون انجام شده است و آمادگی تامین ارز تا میزان ۳۰ میلیون یورو نیز وجود دارد.

کاهش حقوق ورودی واردات ماسک و لباس های پزشکی، ممنوعیت موقت صادرات مواد اولیه، واسطه ای و محصولات نهایی مرتبط با مقابله با کرونا و ابلاغ دستورالعملی ویژه به کلیه شرکتهای تولیدی مرتبط برای فعالیت در قالب سه نوبت کاری برای تولید محصولات بهداشتی از دیگر اقدام های انجام شده در این ارتباط است.

تعداد ۱۴ میلیون و ۸۸۷ هزار و ۴۲۳ عدد از مجموع ماسک های تولیدی، توزیع شده و بقیه تولیدات در نوبت تحویل به شرکت های پخش زیرمجموعه سازمان غذا و داروست.

وزارت صنعت همچنین در این بازه زمانی، تامین و توزیع کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم برای ایجاد ثبات در بازار را در دستور کار قرار داده و حدود چهار میلیون تن کالای اساسی در گمرک در انتظار تامین ارز توسط بانک مرکزی است.

تولید و توزیع بیش از ۱۳ میلیون لیتر الکل

بر اساس گزارش وزارت صنعت، مجموع الکل تولیدی در کشور بیش از ۶ میلیون لیتر و مجموع توزیع آن افزون بر۱۳ میلیون لیتر ثبت شده که تفاوت آمار ناشی از الکل دپو شده مربوط به گذشته است.

 تاکنون درمجموع ۱۶ میلیون و ۱۵۰ هزار ماسک N۹۵ و سه لایه، ۵۴۰ هزار دست لباس یکسره (گان) وارد شده است.

همچنین بالغ بر ۲۸۰ تن الکل ظرف هفته جاری وارد کشور شده و برای واردات یکهزار تن الکل نیز ثبت سفارش شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =