گردش روز طبیعت را به بعد از ریشه کنی کرونا موکول کنیم

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: جهت قطع زنجیره ویروس کرونا و حفظ سلامتی هم استانی ها گردش روز انس با طبیعت امسال را به بعد از ریشه کنی این بیماری موکول کنیم.

مهرداد فتحی بیرانوند روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: با توجه به شرایط خاص کشور و انتشار ویروس کرونا،لازم است که تمام هم استانی ها روز انس با طبیعت امسال را در کنار خانواده و در منزل سپری کنند.
وی با بیان اینکه با توجه به انتشار سریع این ویروس، بهترین راه مقابله با آن حضور در خانه و قطع زنجیره آن است که امیدواریم مردم با ماندن در منزل به خصوص در روز انس طبیعت به تسریع این امر کمک کنند، اظهار داشت: فرصت بهرمندی از مواهب طبیعت همیشه وجود دارد و در این  ایام حساس جهت حفظ سلامتی جامعه و حمایت از کادر زحمتکش درمانی، روز انس با طبیعت امسال از حضور در دامان طبیعت پرهیز شود.
مدیرکل حفاظت محیط‌ زیست استان لرستان با اشاره به جلوگیری از ورود گردشگران احتمالی در روز انس با طبیعت به مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: تمام ورودی های این مناطق در سطح استان مسدود شده و نیروهای یگان حفاظت محیط زیست با متخلفین ورود به این مناطق به شدت برخورد خواهند کرد.

براساس تصمیمات اتخاذ شده در ستاد مدیریت بیماری کرونا، با هدف جلوگیری از ازدحام شهروندان در مناطق تحت مدیریت و تفرجگاههای درون مناطق حفاظت شده و به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس کووید ۱۹، از ورود افراد به مناطق حفاظت شده، پناهگاههای حیات وحش، اثرهای طبیعی ملی و تالابها  تا اطلاع ثانوی جلوگیری می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =