استقلال و آزادیخواهی مهمترین دستاورد جمهوری اسلامی است

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان با اشاره به دوازدهم فروردین روز «جمهوری اسلامی» گفت: نتیجه تشکیل نظام جمهوری اسلامی ایران استقلال و آزادیخواهی است که علاوه بر توسعه و پیشرفت داخلی، بیداری اسلامی را در اکثر کشورهای منطقه رقم زده است.

علیرضا آشناگر روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: آرمان‌های جمهوری اسلامی برگرفته از فطرت انسانی است و پدیده‌های مبتنی بر فطرت توسط دیگران نیز پذیرش دارند.

وی با اشاره به مشابهت‌های فراوان فرهنگی و دینی کشورهای منطقه با یکدیگر، بیان کرد: این مساله سبب افزایش میزان تاثیرپذیری مردم این کشورها از یکدیگر شده است.

استاندار سمنان ادامه داد: مردم منطقه وقتی مشاهده کردند در ایران نظامی فارغ از ابرقدرت‌ها و برگرفته از رای و خواست مردم برآمده است به تفکر و تامل در ارتباط با نظام‌های خود پرداختند.

وی خاطرنشان کرد: نتیجه  مقایسه نوع حکومت‌داری در کشورهای منطقه با نظام جمهوری اسلامی ایران، بیداری اسلامی در اکثر این کشورها بود.

آشناگر، برقراری عدالت را یکی از مهمترین آرمان‌ها در تشکیل نظام جمهوری اسلامی برشمرد و افزود: آرمانی که نقطه شروع  آن در تاریخ معاصر نهضت مشروطیت بوده است.

وی ابرازداشت: همچنین تامین نظامی مبتنی بر رای مردم یعنی جمهوریت با محتوای دین مبین اسلام و تشکیل حکومتی مستقل از قدرت‌های برتر دنیا که جدا از ۲ بلوک شرق و غرب تعریف می‌شد، از دیگر آرمان‌های انقلاب اسلامی بود.

استاندار سمنان با بیان اینکه میزان تحقق آرمان‌ها را می‌توان در رضایتمندی آحاد مردم ملاحظه کرد، یادآور شد: در حالی که بیش از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی و تاسیس نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گذشته، همچنان مردم در انتخابات و راهپیمایی‌ها  حضور جدی و همه جانبه دارند که به معنای رضایتمندی از نظام و به تبع آن تحقق آرمان‌ها است.

دوازدهم فروردین ۱۳۵۸ مردم ایران با ۹۸.۲ درصد قالب «جمهوری اسلامی» را به عنوان نظام حاکم بر کشور پس از پیروزی شکوهمند انقلاب برگزیدند و این روز به نام «جمهوری اسلامی» در تقویم کشور ماندگار شد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =