۱۲ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۵۵
کد خبرنگار: 2778
کد خبر: 83734164
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش‌از سه تن انواع موادمخدر در خاش کشف شد

زاهدان- ایرنا- فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از انهدام یک باند حرفه ای و سازمان یافته قاچاق و کشف ۳ تن و۲۵۰کیلوگرم انواع مواد مخدر طی درگیری مسلحانه در شهرستان "خاش" خبر داد.

سردار محمد قنبری روز سه‌شنبه در این‌باره اظهارداشت: پلیس مبارزه با موادمخدر سیستان و بلوچستان با یکسری کار گسترده اطلاعاتی به سرنخ‌هایی از قاچاق محموله سنگین موادمخدر توسط یک باند حرفه‌ای و سازمان یافته قاچاق از مناطق مرزی به حوزه شهرستان خاش دست یافتند.
وی افزود: تیم‌های عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با همکاری ماموران انتظامی خاش پس از چندین شبانه روز کار گسترده اطلاعاتی شب گذشته اعضای این باند مسلحانه را که به صورت کاروانی با پنج دستگاه خودرو در حال جابجایی محوله سنگین مواد مخدر در محور خاش - زاهدان بودند شناسایی و تحت نظر گرفتند.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: پس از ساعتی کنترل نامحسوس سرانجام با قرار گرفتن اعضای این باند قاچاق در منطقه کمین، عوامل انتظامی با علائم هشدار دهنده به آنان دستور ایست دادند که سوداگران مرگ بدون توجه به اخطارهای پلیس به سمت عوامل انتظامی تیراندازی و با سرعت سرسام آوری تغییر مسیر دادند.
 وی ادامه داد: در این عملیات ۱۲ ساعته که چند تیم از ماموران انتظامی خاش، یگان تکاوری، تیم‌های عملیات ویژه پلیس مبارزه با موادمخدر را پشتیبانی می‌کردند سرانجام با آتش پر حجم پلیس، سه تن از اعضای این باند زمین‌گیر و بقیه اعضای باند با استفاده از تاریکی هوا و عوارض زمین ناشی از بارندگی اخیر به سمت ارتفاعات منطقه متواری شدند.
سردار قنبری با اشاره به توقیف پنج دستگاه خودرو تصریح کرد: در این عملیات تکاوران پلیس در پاکسازی از منطقه درگیری ۳ تن و ۲۵۰ کیلوگرم موادمخدر شامل ۲ تن و ۷۰۰ کیلوگرم تریاک، ۱۰۰ کیلوگرم مرفین و ۴۵۰ کیلوگرم شیشه ،۲ قبضه سلاح کلاش، ۲ عدد سینه خشاب و ۹ تیغه خشاب  کلاش حاوی ۲۲۰ تیر جنگی کشف کردند.
وی با اشاره به ادامه تحقیقات برای دستگیری اعضای متواری این باند قاچاق اظهار داشت: در این راستا از ابتدای سالجاری تا کنون طی این ۱۲ روز در مجموع کارکنان انتظامی  سیستان و بلوچستان طی چند عملیات مقتدرانه که اکثر آنها با درگیری مسلحانه با سوداگران مرگ همراه بوده در مجموع ۷ تن و ۵۰۰ کیلوگرم انواع موادمخدر و مقادیر زیادی سلاح و مهمات کشف کردند.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: به مردم عزیز این اطمینان را می‌دهیم که پلیس با اشراف کامل و رصد مستمر گلوگاه‌های مرزی تمام تلاش خود را برای جلوگیری قاچاق موادمخدر به عنوان بلای خانمان سوز به کار می‌گیرد و اجازه نخواهد داد قاچاقچیان به اهداف پلید خود دست پیدا کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =