مشارکت ۷۲ درصدی خراسان شمالی در سامانه غربالگری وزارت بهداشت

بجنورد - ایرنا - استاندار خراسان شمالی گفت: با شرکت بیش از ۶۴۳ هزار نفر از جمعیت استان در سامانه غربالگری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، این خطه مشارکتی ۷۲ درصدی را رقم زده است.

محمدعلی شجاعی، سه شنبه با بیان اینکه ثبت نام در این سامانه، نظام سلامت را در پیشگیری، شناسایی و مراقبت افراد جامعه در برابر بیماری کرونا یاری می بخشد، اظهار داشت: شهرستان رازوجرگلان با ثبت نام ۶۱ هزار و ۱۲۴ نفر مشارکتی بیش از ۱۰۰ درصدی در این طرح داشته، فاروج با ۴۵ هزار و ۴۰۲ نفر و مشارکت ۹۲.۹۵ درصدی، گرمه با ۲۴ هزار و ۲۱۳ نفر و مشارکت ۹۰.۰۵ درصدی، مانه و سملقان با ۸۹ هزار و ۵۷۴ نفر و مشارکت ۸۵.۶۷ درصدی و جاجرم با ۳۱ هزار و ۶۸۳ نفر و مشارکت ۸۱.۲۹ درصدی، بالاترین درصد مشارکت را در این طرح داشته اند.

وی تصریح کرد: شهرستان شیروان با ۱۱۷ هزار و ۴۳۱ نفر و مشارکت ۷۶.۳۹ درصدی، اسفراین با ۸۴ هزار و ۵۰۰ نفر و مشارکت ۶۱.۶۳ درصدی و بجنورد با ۱۸۹ هزار و ۳۵۶ نفر و مشارکت ۶۰.۲۹ درصدی در رتبه های بعدی مشارکت در این طرح قرار گرفته اند.

نماینده عالی دولت در استان  با قدردانی از همراهی مردم در مقابله با ویروس کرونا، خاطرنشان کرد: هدف تمام فرمانداران باید افزایش این آمار باشد زیرا مشارکت و ثبت نام در سامانه غربالگری از اهمیت بالایی برخوردار است.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در خراسان شمالی تا دیروز ۳۳۷ نفر و تعداد جانباختگان ۳۶ نفر اعلام شده بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =