دومین سامانه بارشی امسال در ۱۲۲ شهر و روستای سیستان و بلوچستان بارید

زاهدان- ایرنا- مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: دومین سامانه بارشی سال جدید حداقل ۱۲۲ شهر و روستای این استان را فرا گرفت.

محسن حیدری روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بارش‌های ۳۰ نقطه این سامانه بین ۲۰ تا حدود ۵۰ میلی‌متر بوده که منجر به طغیان برخی رودخانه‌های محلی، آبگرفتگی برخی معابر شهری و بسته شدن تعدادی از محورهای مواصلاتی سیستان و بلوچستان شده است.

وی افزود: این سامانه از عصر یکشنبه در سیستان و بلوچستان فعال شد و فعالیت آن تا بامداد امروز ادامه داشت و حدود ۱۹ شهرستان شامل زابل، زهک، هامون، هیرمند، نیمروز، زاهدان، میرجاوه، خاش، تفتان، ایرانشهر، دلگان، نیکشهر، قصرقند، فنوج، چابهار، راسک، مهرستان، سراوان و سوران را فرا گرفت.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در مدت فعالیت این سامانه از ایستگاه‌های «کهنوک میرآباد لاشار» نیکشهر ۴۷، «مسکوتان» فنوج ۴۴.۵، «انجیرک» مهرستان ۴۱.۵، «اسپکه» نیکشهر ۴۰، «چاه محمد» دلگان و «سرمیچ» نیکشهر ۳۱، «بناب» مهرستان ۳۰، «ابتر» ایرانشهر ۲۹، «گورک احمد آباد» دلگان و «آشار» مهرستان ۲۸ میلی‌متر باران گزارش شده است.

وی با بیان اینکه این سامانه در حال خروج از کشور است، افزود: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی همچنان تا چهارشنبه شرایط برای رشد ابر و رگبار ناچیز و پراکنده در بعدازظهرها در ارتفاعات شرقی سیستان و بلوچستان وجود دارد.

حیدری گفت: پایان هفته برای مناطق شمالی سیستان و بلوچستان افزایش ابر با احتمال بارش خفیف و پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود.

وی بیان کرد: امروز نیز دریای عمان بویژه در نواحی شرقی مواج و متلاطم پیش‌بینی می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =