۱۲ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۲۴
کد خبرنگار: 2204
کد خبر: 83734131
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۲ فروردین روز تجلی حضور مردم در تعیین سرنوشت است

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی در پیامی به مناسبت ۱۲ فروردین گفت: یوم الله دوازدهم فروردین، سالروز استقرار و تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و روز تجلی حضور مردم ایران در تعیین سرنوشت خویش است.

در پیام روز سه‌شنبه محمدصادق معتمدیان آمده است: این روز جلوه‌ای از وعده حق خداوند تبارک و تعالی و یادآور حماسه سیاسی و فریاد بلند و پرطنین ملت فرهیخته، فهیم و بصیر ایران به بر پایی جمهوری اسلامی و تجلی یکی از ماندگارترین صفحات زرین انقلاب اسلامی است که نور امید را در دل محرومان و مستضعفان جهان بر افروخت.

وی بیان کرد: ۱۲ فروردین روز احقاق حق بود؛ روز پیروزی دین، روزی که افسون ساحران و تلاش خنّاسان، باطل گشت و کشتی این امت در ساحل استقرار و استقلال لنگر انداخت.

استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: ۱۲ فروردین ثابت کرد که مردم، خودشان سرنوشت شان را تعیین می‌کنند و در عصری که نظریه‌های رنگارنگ و «ایسم»‌های مختلف قدرت نمایی می‌کردند، نظریه جمهوری اسلامی، دنیای اسلام را زنده و پویا کرد.

در بخش دیگری از این پیام وی آمده است: حاکمیتی که امام‌خمینی (ره)، افق آن را ترسیم کرد، ردایی از جنس سلوک مردانه مولا علی(ع) به تن داشت؛ نهال دنیا را با معجزه دستانش به ریشه‌های دین پیوند می‌زد و آزادی و استقلال مان را به زیر سایبان امن الهی می‌کشید.

معتمدیان اضافه کرد: اینک چهل و یک سال از «بهار حاکمیت دینی در بهار پنجاه و هشت» و آن انتخاب بزرگ گذشته است و «جمهوری اسلامی، نه یک کلمه زیاد و نه یک کلمه کم» ، مهر تاییدی بر مردم سالاری دینی و حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش بود.

وی در این پیام ضمن تبریک این روز فرخنده به مردم شریف، انقلابی و متدین استان خراسان جنوبی، از خداوند متعال مسالت داشت، در سالی که به تدبیر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، «جهش تولید» نامگذاری شده است، عزت، عظمت، اتحاد و همدلی ملت شریف ایران اسلامی، بار دیگر بر همگان نمایان شود.

اخبار مرتبط