کرونا راه منطقه گردشگری گلیل شیروان را بست

بجنورد- ایرنا- نگرانی از شیوع بیماری کرونا و لزوم اجرای اقدامات بازدارنده برای جلوگیری از انتشار این ویروس در آستانه روز طبیعت، ۱۳ فروردین، مسوولان شیروان را به منع ورود گردشگران و مسافران به منطقه حفاظت‌شده و ییلاقی گلیل این شهرستان واداشت.

بخشدار سرحد شیروان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از امروز با استقرار گروهی از نیروهای بسیجی در ورودی منطقه و ایجاد ایست بازرسی، از ورود هر خودرو و مسافری به این منطقه جلوگیری می شود.

علی قویدل گفت: همچنین ابتدای ورودی روستای نامانلو در این بخش، که آخرین روستای شهرستان در مسیر ارتباطی منطقه گردشگری گلیل است،  نیز مسدود و ایست بازرسی استقرار یافته است.

وی با بیان اینکه ممنوعیت به این منطقه حفاظت شده تا اطلاع ثانوی ادامه دارد، افزود: در چند روز اخیر شماری مسافر و گردشگر برای بازدید راهی این منطقه شده بودند که با تدابیر ویژه و هماهنگی های صورت گرفته از ورود آنان به این منطقه ممانعت شد و بازگردانده شدند.

منطقه حفاظت شده گلیل و سرانی با ۱۸ هزار هکتار وسعت در شمال شهرستان شیروان و مرز بین ایران و ترکمنستان قرار دارد که دارای ذخیره گاه غنی و ارزشمند گیاهی و جانوری است.

این منطقه در ۸۵ کیلومتری شهر شیروان قرار دارد که با توجه به دارا بودن ویژگی‌های خاص طبیعی از جمله جنگل‌های انبوه ارس و گوناگونی پوشش گیاهی و نیز زیست خالص ترین قوچ اوریال، در ۲۷ تیرماه ۱۳۵۰ به عنوان منطقه حفاظت شده زیست محیطی اعلام شده است.

منطقه حفاظت شده گلیل و سرانی دارای آب و هوایی عموما کوهستانی، با شیب های تند و دره های عمیق و صخره های مرتفع است، این منطقه قسمتی از رشته کوه های موسوم به کپه داغ را تشکیل می دهد و از مناظر زیبایی برخوردار است.

شیروان به عنوان دومین شهر پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =