درس کرونا برای یک مبتلا؛ پاکیزگی را به تمسخر نگیریم

ساری - ایرنا - بیمار بهبود یافته از ویروس کرونا با اشاره به اینکه نظافت نخستین اصل پیشگیری از این ویروس است، گفت: درسی که من از ابتلا به این ویروس آموختم این بود که هیچگاه نظافت را به تمسخر نگیرم.

ویروس کرونا در کنار همه دغدغه ها و مشکلاتی که برای جامعه ایجاد کرده است ، درس هایی را به ما آموخت که هیچکس بهتر از مبتلایان و بهبودیافتگان این ویروس آن را لمس نکردند. 

قاسم باقرزادگان یکی از بهبودیافتگان ابتلا به ویروس کرونا در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: ویروس کرونا شاید برای هر کسی تجربه ای متفاوت را به همراه داشته باشد زیرا این ویروس در بدن میزبان های مختلف با علائم متفاوت و شدت و ضعف خودرا نشان می دهد. 

وی اظهار داشت : آنچه از ویروس کرونا می توان آموخت می تواند در زندگی شخصی و جمعی تاثیرگذار باشد و برای من و خانواده ام مسیر متفاوتی را حداقل در زندگی شخصی ایجاد کرد.

این بهبود یافته ویروس کرونا گفت: بزرگترین درسی که من از ویروس کرونا گرفتنم این بود که هیچگاه نظافت و پاکیزگی و بهداشت را به تمسخر نگیرم و آن را مسئله ای بی ارزش ندانم، زیرا متاسفانه در طول زندگی کمتر به مسائل بهداشتی اهمیت می دادم و رعایت حداقل های پاکیزگی وبهداشت فردی را نشان از ضعف فردی می دانستم. 

باقرزادگان با بیان اینکه توجه به بهداشت فردی در محیط روستایی که خودم در آن زندگی می کنم کم است، گفت: حداقل در روستا و محیط زندگی من برخی تصور می کنند که روستایی و کاری بودن آنها را از آسیب پذیری به این بیماری مصون می دارد و افراد پاکیزه را به باد تمسخر می گیرند. 

وی با اشاره به اینکه تمام زندگی را در زمین های شالیزاری کار کرده و بدنی کاملا سالم دارد ، افزود: به عنوان یک مبتلا به همه این اطمینان را می دهم که هیچکس در برابر ویروس کرونا مصون و آسیب‌ناپذیر نیست.

این بهبودیافته بابیان اینکه ابتلا خودم به ویروس کرونا نیز به دلیل عدم رعایت نکات بهداشتی و شوخی گرفتن بهداشت فردی بود، تاکید کرد: به همین خاطر است که می گویم بزرگ ترین درسی که از ویروس کرونا گرفتم رعایت بهداشت فردی در زندگی شخصی است.

 وی با بیان اینکه منظور من ابتلا به وسواس نیست ، افزود: اما در شرایط کرونایی همه بایدنسبت به رعایت بهداشت فردی و جمعی وسواس داشته باشند. 

بازگشت از نبرد با مرگ

باقرزادگان با بیان اینکه همیشه باور داشتم درد دندان بدترین درد دنیا است گفت: اما تجربه کرونا مرا تا مرگ کشاند زیرا لحظاتی را برای من رقم زد که هیچگاه تصورش را نمی کردم. 

وی ادامه داد: دردی که در روزهای ابتلا به این ویروس داشتم را تا پایان عمر فراموش نخواهم کرد زیرا این بیماری تمام وجودم را با درد همراه کرد و حتی راه نفس کشیدن را برای من بست. 

این بهبود یافته درس دیگر کرونا که ممکن است افراد عادی آن را درک نکنند این دانست که نباید با شوخی و سهل انگاری در برابر ویروس کرونا با جان و سلامت خود معامله کرد. 

وی اظهار داشت: آنچه جانم را در برابر ویروس کرونا نجات داد ابتدا پرستاران و کادر درمانی بیمارستان بودند و سپس خوش‌شانسی. 

این بهبود یافته با اشاره به اینکه برخی از کادر درمانی بیمارسان ها هفته ها از دیدن خانواده خود محروم هستند از مردم خواست تا نکات بهداشتی را جدی بگیرند و در مورد ویروس کرونا سهل انگاری نکنند.  

قدر سلامتی را بیشتر بدانیم 

باقرزادگان درس دیگر ابتلا به ویروس کرونا ورزش مداوم عنوان کرد و گفت: این درس را تا پایان زندگی فراموش نخواهم کرد و ورزش را در اولویت زندگی خود قرار می دهد. 

وی با بیان اینکه شاید کسانی که ورزش می کنند نیز به ویروس کرونا مبتلا شود، افزود: اما ویروس کرونا در اوج خود به شما یادآوری می کند هیچ سرمایه ای باارزش‌تر از سلامتی و تندرستی نیست و ورزش بهترین راه برای حفظ این سلامتی است. 

به کفته او اکنون هر روزه در ساعات خلوت صبح با همسرش به پیاده روی می رود و تصمیم دارد پس از عادی شدن شرایط عمومی ورزش روزانه را چندین مرتبه تکرار کند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =