تردد در جاده‌های استان مرکزی ۱۴ درصد کاهش یافت

اراک - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: تردد در جاده‌های این استان در یازدهمین روزفروردین امسال نسبت به روز قبل آن ۱۴ درصد کاهش یافت.

«علی زندی‌فر» روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۱۷۵ هزار و ۳۹۵ تردد روز یازدهم فروردین ماه جاری در ۶۲ جاده شریانی استان که مجهز به ترددشمار برخط است ثبت شد که نسبت به روز قبل از آن روندکاهشی دارد.

وی ادامه داد: تردد در جاده‌های استان مرکزی با اجرای طرح ملی فاصله‌گذاری اجتماعی نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۶۹ درصد کاهش یافته‌ است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی یادآور شد: ۲۰۴ هزار و ۴۳۶ تردد روز دهم فروردین ماه در جاده‌های این استان ثبت شده است.

زندی‌فر گفت: ۳۹ هزار و ۸۸۷ دستگاه وسیله نقلیه روز یازدهم فرودین ماه جاری به استان مرکزی وارد و ۴۱ هزار و ۴۰۴ دستگاه وسیله نقلیه از این استان خارج شده‌است.

وی ادامه داد: ورود و خروج خودروها از جاده‌های استان مرکزی در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب ۶۹ و ۶۴ درصد کاهش یافته‌است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: وسایل نقلیه سنگین در این مدت ۳۰ درصد از تردد در جاده‌های این استان را به خود اختصاص داده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳ درصد کاهش یافته‌است.

زندی‌فر افزود: تردد سه هزار و ۶۷۹ دستگاه اتوبوس نیز یازدهم فروردین ماه امسال در جاده‌های استان مرکزی ثبت شد که تردد این وسایل نقلیه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۱ درصد کاهش داشت.

۶ هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع آزاد راه، راه اصلی و راه روستایی در استان مرکزی وجود دارد که چهار هزار کیلومتر آن را راه های روستایی تشکیل داده است.
روزانه حدود ۴۹۰ هزار وسیله نقلیه از مسیرهای جاده ای استان مرکزی تردد می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =