رزمایش دفاع بیولوژیکی سپاه در ایرانشهر آغاز شد

زاهدان- ایرنا- رزمایش تداوم دفاع بیولوژیکی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق کشور امروز سه‌شنبه به منظور دفاع بیولوژیکی و مقابله با ویروس کرونا در ایرانشهر با رمز«یا محمد رسول الله» آغاز شد.

فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق کشور در حاشیه این رزمایش در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: یکهزار دستگاه خودرو سبک و سنگین رده‌های نظامی، بهداشتی و خدماتی در رزمایش ضدعفونی و گندزدایی مناطق مختلف سیستان و بلوچستان حضور دارند و معابر و مناطق مختلف مدنظر دانشگاه‌های علوم پزشکی این استان را سالم سازی می‌کنند. 

سردار محمد کرمی گفت: این رزمایش به همت یگان‌های جنگ نوین قرارگاه قدس جنوب شرق کشور، گروه‌های جهادی و دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر برای ضدعفونی اماکن عمومی شهرستان‌های جنوب سیستان و بلوچستان برگزار شد.

وی بیان کرد: برای مهار و نابودی ویروس کرونا سپاه و بسیج از همه ظرفیت و امکانات بیولوژیکی خود بهره برده و همراه وزارت بهداشت و ستاد کرونا وارد میدان عمل شده است.

فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق کشور با بیان اینکه مسوولیت و ماموریت رزمایش تامین سلامت مردم است تصریح کرد: رزمایش دفاع بیولوژیک بخشی از پازل دفع ویروس را انجام خواهد داد و تکمیل این عملیات مشارکت و همکاری همه‌جانبه مردم را می‌طلبد.

وی افزود: موفقیت و حصول نتیجه این عملیات به همکاری شهروندان در عدم خروج از منزل بستگی دارد، که انتظار می‌رود مردم در خانه‌های خود بمانند و از رفتن به تفریح و خارج شدن از منزل خودداری کنند تا زنجیره انتقال ویروس کرونا در منطقه کاهش یابد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =