یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال از سوی خیران سلامت خمین اهدا شد

خمین - ایرنا - رییس دانشکده علوم پزشکی خمین گفت: خیران سلامت این شهرستان یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال برای خرید تجهیزات حفاظت فردی کادر درمانی کمک کردند.

دکتر« مجتبی دیده‌دار» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:میلیارد و ۵۰ میلیون ریال از این کمک‌ها به‌صورت نقدی در تامین وسایل حفاظت فردی بوده و بقیه به‌صورت اهدای ماسک، محلول ضدعفونی و مایحتاج ضدعفونی اهدا شده است.
رییس دانشکده علوم پزشکی خمین ادامه داد: کمک‌های خیران سلامت بین کادر درمانی  بیمارستان امام خمینی(ره) این شهرستان توزیع شده است.
دیده‌دار با اشاره به  شیوع ویروس کرونا و نیاز به اقلام بهداشتی گفت:  شهروندان نیک اندیش خمین می‌توانند برای همکاری با دانشکده علوم پزشکی شهرستان به محل دفتر روابط عمومی  این دانشکده مراجعه کنند.
وی با قدردانی از شهروندان خمین در عمل به توصیه های بهداشتی و ماندن در خانه اظهار داشت: پایبندی به پویش خانه نشینی بهترین کار در قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا است.
رییس دانشکده علوم پزشکی خمین یادآور شد: افرادی که  تب، سرفه و تنگی نفس دارندباید برای بررسی دقیق‌تر به بیمارستان امام خمینی (ره)، مرکز جامع سلامت شماره چهار و مطب پزشکان عمومی و متخصص بیماری‌های داخلی این شهرستان مراجعه کنند.
کرونا، ویروس شایعی است که هرسال زمستان با علایم سرماخوردگی مشاهده می‌شد، اما از سال ۲۰۰۲ این ویروس جهش ژنتیکی داشته و ابتدا خود را با بیماری سارس، پس از آن مرس و در حال حاضر به شکل کووید ۱۹ نشان داده  که با دوره نهفتگی ۲ تا ۱۴ روز و با تظاهراتی نظیر تب بالا، سرفه، تنگی نفس، سردرد و گاهی با  اسهال و استفراغ همراه است.
نخستین مورد مثبت ابتلا به ویروس کرونا در استان مرکزی پس از قم در اول اسفندماه سال ۹۸ مشاهده شد.
شهرستان خمین از توابع استان مرکزی دارای ۱۰۵ هزار نفر جمعیت و یک بیمارستان با خدمات درمانی و بستری است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =