تداوم بارش‌ها در شمال‌شرق و شرق کشور

تهران - ایرنا - براساس اعلام وزارت راه و شهرسازی (سازمان هواشناسی) امروز (سه‌شنبه)، بارش‌ها در شمال شرق، شرق کشور ادامه خواهد داشت و شدت بارش‌ها در شمال خراسان رضوی، خراسان شمالی و مازندران پیش بینی شده است.

براساس این گزارش بارش‌ها در نیمه شرقی سواحل خزر و ارتفاعات البرز شرقی با رعد و برق و وزش باد شدید همراه است. همچنین در دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش پراکنده پیش‌بینی شده است.

فردا (چهارشنبه) در شمال غرب دامنه‌های زاگرس و جنوب غرب و مناطقی از استان‌های فارس، اصفهان، قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش‌ها ادامه خواهد داشت و گاهی با رعد و برق همراه خواهد شد.

انتظار می‌رود در روز سیزدهم فروردین شدت بارش‌ها در آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، شمال قزوین و غرب کردستان باشد و در غرب سواحل خزر بارش‌ها پراکنده خواهد شد.

روز پنجشنبه در نوار شمالی کشور، دامنه‌های زاگرس و جنوب غرب کشور در استان‌های اصفهان، یزد، فارس، بوشهر و کرمان بارش‌ها پراکنده پیش‌بینی شده است.

روز جمعه نیز به دلیل عبور موج از نیمه شمالی کشور، شمال شرق، شرق و شمال غرب بارش‌ها ادامه دارد و با رعد و برق همراه خواهد شد. همچنین در دامنه‌های زاگرس مرکزی، دامنه‌های جنوبی البرز و در استان‌های قزوین، البرز و تهران بارش‌ها پراکنده پیش‌بینی شده است.

همچنین از روز شنبه گستره بارش‌ها علاوه بر این مناطق، سواحل شمالی کشور را نیز دربرمی‌گیرد و در یکشنبه بارش‌ها در نوار شمالی ادامه خواهد داشت.

براساس این گزارش پدیده امروز وزش باد شدید در سمنان، تهران، البرز، قم، قزوین، مرکزی، اصفهان و یزد است و بخش‌های مرکزی و شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز نیز مواج و متلاطم خواهد شد.

امروز (سه‌شنبه) تهران در بعضی از ساعات وزش باد شدید خواهد داشت و حداکثر دما به ۱۷ درجه بالای صفر می رسد و حداقل دما در پایتخت هفت درجه بالای صفر بود.

براساس گزارش هواشناسی امروز سردترین مرکز استان شهرکرد با دمای دو درجه زیر صفرو زنجان یک درجه زیر صفر اعلام شد. همچنین گرمترین مرکز استان، اهواز با ۲۷ درجه بالای صفر ثبت شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha