هزینه برق و گاز اصناف قزوین با سه ماه مهلت دریافت می‌شود

قزوین - ایرنا - معاون سیاسی و امنیتی استانداری قزوین گفت: هزینه‌های برق و گاز فعالان اقتصادی به منظور حمایت از کسبه و اصناف آسیب دیده ناشی از بیماری کرونا پس از سه ماه مهلت دریافت می‌شود.

منوچهر حبیبی روز سه شنبه با اعلام این خبر اظهار داشت: این روزها که اصناف، کسبه و بازاریان استان به دلیل تعطیلی ناشی از شیوع ویروس کرونا آسیب دیده اند از سوی دولت تصمیماتی برای کمک به این گروه اتخاذ شده که به تدریج اجرا می‌شود.
حبیبی بیان کرد: در این راستا هزینه‌های برق و گاز مصرفی بخش‌ها و کسب و کارهای اقتصادی برای یک دوره سه ماهه منتهی به اردیبهشت ماه استمهال می‌شود.
وی تصریح کرد: هیات دولت به منظور حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده، پرداخت هزینه‌های برق، گاز و حق بیمه سهم کارفرمایان را به مدت سه ماه استمهال کرده است.
حبیبی یادآورشد: این حمایت‌ها به منظور کاهش آثار اقتصادی شیوع بیماری کرونا مربوط به بخش‌های غیر دولتی به ویژه بخش خصوصی صورت می‌گیرد.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری قزوین افزود: این موضوع از سوی کارگروه بررسی و مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از ویروس کرونا به دولت پیشنهاد شد که در جلسه ۲۵ اسفندماه به تصویب هیات وزیران رسیده است.
وی در خصوص بخش‌ها و رسته‌های کسب و کارهای اقتصادی که مشمول این مصوبه می‌شوند، اظهار داشت: مراکز تولیدی و توزیعی غذاهای آماده شامل رستوران‌ها، تالارهای پذیرایی، اغذیه فروشی‌ها و موارد مشابه و مراکز مرتبط با گردشگری، شامل هتل‌ها، مهمانپذیرها، مسافرخانه‌ها و مراکز بوم گردی به تشخیص وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شامل این مصوبه هستند.
حبیبی اظهارداشت: همچنین بخش حمل و نقل عمومی مسافر درون شهری و برون شهری، دفاتر خدمات مسافرتی، تولید و توزیع پوشاک، تولید و توزیع کیف و کفش، مراکز توزیع آجیل، خشکبار، قنادی،بستنی و آب میوه، مراکز و باشگاه‌ها و مجتمع‌های ورزشی و تفریحی، مراکز و مجتمع‌های ورزشی و تفریحی، فرهنگی، آموزشی، هنری و رسانه‌ای به تشخیص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مراکز تولید، توزیع و فروش صنایع دستی شامل این مصوبه می‌شوند.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری قزوین بیان کرد: امیدواریم این حمایت‌ها بتواند بخش کوچکی از زیان‌های اصناف و بازاریان را جبران کرده و نگرانی فعالان اقتصادی را کاهش دهد.
تاکنون ۹۳۳ نفر در قزوین به ویروس کرونا مبتلا شده،۶۱۲ نفر بهبود یافته و متاسفانه ۱۳۱ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =