حناچی: ۷۵ درصد مردم به توصیه های مقابله با کرونا عمل کردند

تهران - ایرنا- شهردار تهران گفت: آمارها نشان می دهد که حدود ۷۵ درصد مردم به توصیه های مسوولین برای مقابله با کرونا عمل کرده اند.

به گزارش روز سه شنبه مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران «پیروز حناچی» با حضور در برنامه تلویزیونی دو نیمه ماه در شبکه دوم سیما، افزود: در این ایام فعالیت مدیریت شهری، از سر انجام وظیفه بوده و هیچ منتی برهیچ کدام از شهروندان نیست.

وی گفت: این طبیعی است که در همه جوامع برخی افراد این خطرها را جدی نمی گیرند و این موضوع فقط مخصوص مردم ما نیست و در همه جای دنیا این افراد هستند.

حناچی ادامه داد: براساس گزارش وزیر بهداشت بخش بزرگی از جامعه در طرح خود اظهاری شرکت کرده اند که این یک موفقیت بزرگ برای ما محسوب می شود.

وی عنوان کرد: به عنوان شهردار تهران از همه مردم شهر تهران که با توجه به ایام عید و آخر سال با طرح های دولت برای مقابله با کرونا تلاش کردند تشکر می کنم.

شهردار تهران در بخش دیگری از سخنان خود در این برنامه، افزود: با زبان دل به امام زمان خود می گوییم جای شما در میان ما خالی است و ما از شما برای رفع مشکلات مدد می گیریم.

مبارزه با دو ویروس کرونا و تحریم
حناچی موضوع قرنطینه برای تهران اظهار داشت: قرنطینه درجات مختلفی دارد یک نمونه اش در چین دیده شد.

وی ادامه داد: در چین همه چیز متوقف شد و یک دلیلش هم این بود که همزمان شد با تعطیلات چینی و در ایران هم این بحث بود که از تعطیلات نوروزی استفاده کنیم.

حناچی گفت: اما واقعیت این است که ما با کشورهای مختلف از جهات مختلف فرق داریم شرایط اقتصادی ما اینگونه نیست که بشود اگر چیزی تعطیل شد جایگزینی برایش فراهم کرد.

شهردار تهران افزود: ما امروز با دو ویروس در حال مقابله هستیم اولا ویروس کرونا و دیگری ویروس تحریم ظالمانه ای که به ما وارد شده است.

وی ادامه داد: در کره ۵۰۰ هزار آزمایش کرونا در مدت کوتاهی اخذ شد در حالی که ما در دو هفته اول یکی از مشکلات مان نبود کیت آزمایش بود و تنها دو آزمایشگاه داشتیم که می توانستند این موضوع را تشخیص بدهند.

حناچی گفت: در کشور کره با ۹۰ آزمایشگاه به جنگ کرونا رفتند و این ها نشان دهنده تاثیر تحریم ها است.

حناچی تاکید کرد که ما به دلیل تجربیات زیادی که داریم خیلی خوب در برابر اینگونه مشکلات تاب آور شده ایم.

شهردار تهران افزود: امروز در کشورمان وقتی صحبت از تولید ماسک شد دیدید که چگونه به صورت جهادی کار پیش رفت و حتی یک سری از کارخانه ها خط تولیدشان تغییر کرد تا نیاز کشور بر طرف شود.


افزایش کار بخش های مختلف شهرداری
شهردار تهران همچنین با اشاره به موضوع افزایش کار بخش های مختلف شهرداری تهران نظیر جمع آوری پسماند، اظهارداشت: پیش از ورود پدیده کرونا روزانه در تهران هفت هزار تن زباله تولید می شد که اینها در ایستگاه های میانی بازیافت می شدند اما با شیوع ویروس کرونا تفکیک و بازیافت در ایستگاه های میانی و آرادکوه ممنوع شد و همه زباله ها بدون بازیافت در نقطه ای دفن می شوند.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از نقاطی که در شهرداری کار مضاعفی به آن ها تحمیل شد سازمان بهشت زهرا بود که سختی های کارشان مضاعف شد و البته ما هم تلاش کردیم تا برای آنها اقدامات خاصی را در نظر بگیریم.


ضد عفونی ناوگان حمل و نقل عمومی

شهردار تهران، در سخنان خود با اشاره به ضدعفونی روزانه ناوگان اتوبوس رانی و واگن مترو، گفت: روزانه ۵ هزار اتوبوس و یکهزار و ۲۰۰ واگن مترو ضدعفونی می شوند.

حناچی افزود: این در حالی است که ماموران سازمان آتش نشانی شهر تهران روزانه هفده ساعت مشغول ضدعفونی ۲۰۰ نقطه پر تردد شهر تهران هستند.

بر اساس آخرین آمار، تاکنون ۴۱هزار و ۴۹۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند، ۲هزار و ۷۵۷ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۳هزار و ۹۱۱ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =