غیبت دانش‌آموزان در کلاس‌های مجازی ثبت شود

ساری - ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با تاکید بر اینکه تمامی دانش‌آموزان باید درکلاس های مجازی حاضر باشند، گفت: تمامی غیبت‌ها در کلاس مجازی باید ثبت شود .

علیرضا سعدی پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: روال و شرایط فعالیت کلاس های مجازی همانند کلاس های واقعی بوده و نباید دانش آموزان به دلیل فیزیکی نبودن از حضوردر این کلاس ها امتناع کنند. 

وی با تاکید بر اینکه معلمان باید تمامی اتفاقات از جمعه غیبت ها در کلاس های مجازی را به مدرسه وآموزش و پرورش ارائه کنند، گفت: غیبت در کلاس مجازی همانند کلاس واقعی بر انضباط و معدل دانش آموزان اثرگذار خواهد بود. 

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران همچنین با بیان اینکه ارزشیابی دانش آموزان نیز بر اساس حضور در کلاس های مجازی انجام می شود، افزود: تمامی غیبت ها باید از سوی والدین به مدیران مدرسه توجیه و مراحل قانونی آن طی شود. 

به گفته سعدی پور تمامی محتواهای آموزشی و روش های تداوم پوشش تحصیلی اندیشیده و در اختیار دانش آموزان است پس هیچ عذر و بهانه ای در این زمینه مورد قبول نیست. 

وی از معلمان نیز خواست تا هرگونه قصور دانش آموزان را به مدیریت مدرسه و والدین دانش آموزان اطلاع دهند تا در روند آموزشی اخلالی صورت نگیرد. 

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به راه اندازی شبکه ملی "شاد" (شبکه اجتماعی دانش آموزی) اظهار داشت: این شبکه بر پایه پنج پیام رسان داخلی سروش، ایتا، بله، آی گپ و روبیکا در دسترس دانش آموزان است. 

سعدی پور با بیان اینکه این شبکه از امکانات کامل برگزاری کلاس های مجازی برخوردار است ، افزود: اکنون در شرایطی هستیم که ممکن است تعطیلی کلاس های فیزیکی تداوم داشته باشد ، پس کلاس های مجازی همان نسخه حصور در مدرسه است. 

از ابتدای اسفند ماه و با شیوع ویروس کرونا مدارس استان مازندران به منظور پیشگیری از ابتلای دانش آموزان تعطیل شدند . بنابر اطلاعات رسمی این تعطیلی ها ممکن است تا پایان فروردین ادامه داشته باشد. 

مازندران ۵۳۶ هزار دانش آموز دارد  که به گفته مسئولان استان اکنون ۸۵ درصد آنها از طریق کلاس های آموزشی مجازی تحصیل می کنند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =