۱۲ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۵۹
کد خبرنگار: 2164
کد خبر: 83733976
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۰ تن بذر برنج به شالیکاران آستارا توزیع شد

آستارا - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی آستارا از توزیع ۳۰ تن بذر برنج هاشمی گواهی شده به شالیکاران این شهرستان با هدف بالا بردن کیفیت محصول خبر داد.

ایرج شیارکار روز سه شنبه در بازدید از اراضی شالیکاری آستارا گفت: این میزان بذر ظرف ۲۰ روز گذشته در اداره تعاون روستایی به قیمت هر کیلوگرم ۸۰ هزار ریال برای عملیات خزانه گیری برنج توزیع شد.

وی افزود: شالیکاران آستارا برای اطمینان از سلامت و افزایش تولید، از بذرهای گواهی شده و مطمئن استفاده می کنند و رقم هاشمی از ارقام خوب بومی و معطر گیلان است و از هر هکتار سطح کشت آن چهار و نیم تن شلتوک حاصل می شود.

وی اضافه کرد: بذرهای گواهی شده نسبت به بذرهای معمولی فاقد آفت و بیماری است و باعث افزایش یک تن شلتوک در هکتار می شود و در سال گذشته نیز ۱۸ و نیم تن بذر هاشمی توزیع شده بود.

مدیر جهاد کشاورزی آستارا گفت: ۴۵۰ تن کود شیمیایی ازته، فسفاته و پتاسه نیز در نیمه دوم سال قبل توزیع شده بود و اغلب در آستارا در کشت برنج و کیوی، به عنوان مهمترین محصولات این شهرستان استفاده می شود و امسال ۲۰۰ تن کود نیز برای توزیع خریداری شده است.

پارسال از سه هزار و ۲۰۰ هکتار شالیزارهای آستارا ۱۴ هزار و ۹۰۰ تن شلتوک برداشت و هشت هزار و ۲۰۰ تن برنج سفید تولید شد.

آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۶ هزار بهره بردار کشاورزی در منتهی الیه غرب مرکز استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =