تفرجگاه‌های خراسان جنوبی تعطیل است

بیرجند - ایرنا - معاون گردشگری، سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی گفت: تفرجگاه‌های استان در روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین امسال برای مقابله با کرونا و حفظ سلامتی مردم تعطیل است.

بنابر اعلام اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی، مرتضی عربی روز سه‌شنبه افزود: با عنایت به مصوبات ستاد مدیریت و مبارزه با ویروس کرونا و در راستای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، تمامی مراکز تفریحی، گردشگری، تفرجگاه‌ها، مناطق ییلاقی، مناطق کویری، روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین مسدود و تعطیل است.

وی ضمن دعوت از مردم برای در خانه ماندن و قطع زنجیره انتقال کرونا تاکید کرد: روز ۱۲ فرودین ماه و روز سیزده بدر از حضور گردشگران در مناطق مذکور ممانعت به عمل خواهد آمد. 
 
 از آغاز اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی (ساعت صفر روز جمعه ۸ فروردین) تاکنون تعداد ۲ هزار خودرو که قصد گذر از استان خراسان جنوبی را داشته‌اند، به خوبی هدایت شده‌اند.

تعیین دو لایه مراقبتی با حضور هلال احمر، پلیس راه و راهداری در لایه اول و نیروهای بسیجی با نظارت نیروی انتظامی در لایه دوم از اقدامات کنترلی استان در ورودی و خروجی شهرها بوده است.

تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا در استان خراسان جنوبی با شناسایی سه مورد مثبت جدید، در روز دوشنبه یازدهم فروردین به ۲۸۵ بیمار رسید که از این تعداد تاکنون ۲۲۹ بیمار بهبود یافته و از بیمارستان‌ها مرخص شده‌اند.

براساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۴۱ هزار و ۴۹۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، ۲ هزار و ۷۵۷ نفر بر اثر ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۳ هزار و ۹۱۱ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

طرح تقویت فاصله گذاری اجتماعی به منظور کاهش تماس‌ها و کنترل زنجیره انتقال ویروس کرونا از بامداد جمعه هشتم فروردین همزمان با سراسر کشور در استان خراسان جنوبی اجرا شد.

پیش از اعمال محدودیت‌های تردد در سطح کشور، بنا به تدبیر استاندار و تصمیمات ستاد استانی مدیریت کرونا در خراسان جنوبی ۹ گلوگاه کنترل مراقبتی و بهداشتی در محورهای مواصلاتی استان تعیین شده بود.

اخبار مرتبط