نسخه کاغذی نشریات قزوین تا ۲۰ فروردین ماه چاپ نمی‌شود

قزوین – ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: در راستای اجرای حداکثری طرح ملی فاصله گذاری اجتماعی که مصوب ستاد ملی مقابله با کرونا است، نسخه کاغذی نشریات استان تا ۲۰ فروردین ماه زمان پایان این طرح چاپ نخواهد شد.

محمد حسین اسماعیلی روز سه شنبه با اشاره به شیوع کرونا در کشور و توصیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر فاصله گذاری اجتماعی، گفت: موضوع انتشار نشریات کاغذی در دستور کار کمیته اطلاع رسانی و مدیریت جو روانی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا قرار داشته و مورد بررسی همه جانبه قرار گرفته است.

وی افزود: بر اساس مصوبه کمیته اطلاع رسانی و نظر به اینکه انتشار مطبوعات و نشریات کاغذی مستلزم فعالیت مجموعه‌ای از افراد از خبرنگاران تا صنعت چاپ و توزیع است و این روند بالقوه احتمال شیوع بیشتر این بیماری را در پی دارد.

این مسوول گفت: با توجه به این مصوبه، نسخه کاغذی نشریات قزوین تا پایان طرح فاصله گذاری اجتماعی چاپ نمی‌شود و رسانه‌های مکتوب باید تمام ظرفیت خود را در فضای برخط و شبکه‌های اجتماعی برای تقویت جریان اطلاع رسانی و کارکرد آموزشی مقابله با کرونا همانند هفته‌های اخیر به کار بگیرند.

اسماعیلی تصریح کرد: ما از تلاش‌های مستمر ۲۴ ساعته و مجدانه تمامی رسانه‌های استان طی هفته‌های اخیر در امر اطلاع رسانی و آموزش مردم در نحوه پیشگیری و مقابله با کرونا و ایجاد بستر ارتباطی موثر بین تمامی دستگاه‌ها برای هم افزایی و همکاری و مشارکت در این زمینه، تقدیر و تشکر می‌کنیم.

تاکنون ۹۳۳ نفر در قزوین به ویروس کرونا مبتلا شده، ۶۱۲ نفر بهبود یافته و متاسفانه ۱۳۱ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

در استان قزوین، ۵۹ نشریه استانی، حدود ۶۵ نشریه سراسری و ۱۶ خبرگزاری و پایگاه خبری فعالیت دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =