رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خواستار تداوم همکاری مردم شد

بیرجند - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با صدور پیامی با تشکر از همکاری و همیاری مردم در جهت کنترل ویروس کرونا گفت: درخواست داریم مردم در روزهای دوازدهم و سیزدهم فروردین کماکان همکاری کنند و در منزل بمانند.

محمد دهقانی فیروزآبادی روز سه‌شنبه در این پیام اظهار داشت: با توجه به اینکه دوازدهم و سیزدهم فروردین ماه را در پیش داریم و روز طبیعت جایگاه خاص خودش را در فرهنگ مردم عزیر ما داشته، در راستای اقدامات ارزشمندی که طی روزهای گذشته اتفاق افتاد، تصمیماتی که در سطح کشور گرفته شد، همکاری صنوف و مغازه‌هایی که داوطلبانه صنف خود را تعطیل کردند، همچنین کمکی که شما کردید و در منزل ماندید و بیرون نیامدید روند خیلی خوبی را در جهت تثبیت بیماران مثبت طی می‌کنیم، لذا این دو روز پیش رو از جایگاه خیلی خاصی در جهت قطع زنجیره انتقال برخوردار است.

وی افزود: لذا خواهش می‌کنم حتما روزهای دوازدهم و سیزدهم فروردین را کماکان همکاری کنید و در منزل بمانید، به هیج عنوان از منزل خارج نشوید و تردد غیرضرور نداشته باشید، رفتن به خارج از شهر، فضاهای باز و به هر صورت تردد و جابه جایی باعث تسریع و تسهیل انتشار و انتقال ویروس کرونا می‌شود.

تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا در خراسان جنوبی با شناسایی سه مورد مثبت جدید، روز دوشنبه یازدهم فروردین به ۲۸۵ بیمار رسید و از این تعداد تاکنون ۲۷ نفر بر اثر این بیماری فوت کرده‌اند.

براساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۴۱ هزار و ۴۹۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، ۲ هزار و ۷۵۷ نفر بر اثر ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۳ هزار و ۹۱۱ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

طرح تقویت فاصله گذاری اجتماعی به منظور کاهش تماس‌ها و کنترل زنجیره انتقال ویروس کرونا از بامداد جمعه هشتم فروردین همزمان با سراسر کشور در استان خراسان جنوبی اجرا شد.

پیش از اعمال محدودیت‌های تردد در سطح کشور، بنا به تدبیر استاندار و تصمیمات ستاد استانی مدیریت کرونا در خراسان جنوبی ۹ گلوگاه کنترل مراقبتی و بهداشتی در محورهای مواصلاتی استان تعیین شده بود.

اخبار مرتبط