رییس مجلس نمایندگان آمریکا  با رای گیری از راه دور لوایح مخالفت کرد 

تهران- ایرنا- رییس مجلس نمایندگان آمریکا به رغم شیوع ویروس کرونا با درخواست شماری از نمایندگان برای بررسی و رای گیری لوایح و طرح ها از راه دور مخالفت کرد.  

به گزارش گاردین، نانسی پلوسی در جمع خبرنگاران گفت: هیچ راهی وجود ندارد که بتوانیم از راه دور در رای گیری‌ها شرکت کنیم پس بگذارید برای اتفاقی که قرار نیست رخ دهد وقت نگذاریم.  

نماینده حزب دموکرات ایالت کالیفرنیا در توجیه نظرات خود گفت: رأی گیری از راه دور ممکن است یک میان بر باشد اما ظرف دو ماه آینده گزینه‌ای مطلوب نخواهد بود.  

نمایندگان دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در مورد اقدامات لازم برای کنترل شیوع ویروس کرونا اعلام کردند که آن‌ها چند روز پس از تصویب بسته ۲ تریلیون دلاری، به دنبال لایحه دیگری برای رسیدگی به عواقب ناشی از بیماری همه گیر کووید ۱۹ هستند.  

پلوسی در همین رابطه گفت لایحه بعدی می‌تواند شامل موارد دیگری در مورد بهبود آب آشامیدنی، گسترش زیرساخت‌های روستایی باشد.  

دونالد ترامپ روز جمعه طرح نجات اقتصادی با بودجه ۲ تریلیون دلار برای مقابله با تاثیرات فلج کننده اقتصادی شیوع کرونا را امضا کرد.  

این طرح بزرگترین برنامه نجات اقتصادی در تاریخ آمریکا به شمار می‌رود و در روزی تصویب شد که این کشور ۱۸ هزار مورد جدید مبتلا به کووید-۱۹ را ثبت کرد.  

برنامه نجات اقتصادی آمریکا به توزیع کمک‌های مالی به بخش‌های مختلف اقتصادی اختصاص پیدا می‌کند و همچنین مبالغی برای کمک به خانواده‌ها در نظر گرفته شده است.  

به‌عنوان نمونه طبق این طرح دولت به یک خانواده متوسط ۴ نفره آمریکایی تا ۳۴۰۰ دلار کمک مالی می‌کند.  

طرح نجات اقتصادی  ۱۰۰ میلیارد دلار به بیمارستان‌ها، مراکز بهداشتی و درمانی که نیاز فوری به تجهیزات پزشکی دارند، تزریق می‌کند و همچنین ۵۰۰ میلیارد دلار وام برای شرکت‌های بزرگ از جمله خطوط هوایی فراهم و ۳۷۷ میلیارد دلار کمک مالی به مشاغل کوچک ارائه می‌کند.  

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha