شورای امنیت ملی افغانستان : زندانیان گروه طالبان آزاد نمی‌شوند 

تهران- ایرنا- شورای امنیت ملی افغانستان دوشنبه شب اعلام کرد که روند آزادی زندانیان گروه طالبان فردا (سه شنبه) آغاز نخواهد شد. 

جاوید فیصل سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان در مصاحبه با رسانه‌های بین الملل گفت: فردا کسی آزاد نمی‌شود زیرا باید گفت و گوهای بیشتر صورت بگیرد. 

فیصل افزود که هیات طالبان در آینده نزدیک به کمک صلیب سرخ به کابل سفر خواهد کرد و دولت افغانستان میزبان آن خواهد بود. 

سخنگوی شورای امنیت افغانستان در پیامی توییتری نوشت: سومین دور گفتگوهای نمایندگان کابل و طالبان برای آزادی زندانیان دو طرف امروز (دوشنبه) از طریق ویدیو کنفرانس انجام شد که در آن دو طرف بر سفر تیم طالبان به کابل توافق کردند. 

براساس توافق اولیه گروه‌های مذاکره کننده کابل با طالبان قرار بود که فردا (سه شنبه) یکصد زندانی طالبان و بیست زندانی نیروهای دولتی افغانستان آزاد شوند. 

گفت و گوها میان کابل و طالبان در مورد آزادی زندانیان در حالی ادامه دارد که نیمی از کشور شاهد رویدادهای مرگباری از سوی گروه طالبان بوده است. 

از این میان می‌توان که از جان باختن ۱۳نیروی دولتی در تخار، پنج پلیس محلی در بغلان و ۹ نیروی دولتی دیگر در ولسوالی ارغنداب ولایت زابل از سوی طالبان نام برد. 

کاهش خشونت‌ها، آزادی زندانیان طالبان و آغاز گفت و گوهای میان افغانی سه مورد بسیار مهم در توافق نامه صلح میان امریکا و طالبان بودند که تاکنون عملی نشده‌اند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =