اردوغان با آغاز پویش ملی، هفت ماه حقوق خود را به آسیب‌دیدگان کرونا داد

تهران-ایرنا-"رجب طیب اردوغان" رییس جمهوری ترکیه دوشنبه شب از آغاز پویش ملی حمایت از آسیب‌دیدگان ویروس کرونا در این کشور خبر داد و گفت که وی هفت ماه عوایل حاصل از درآمدش را به این پویش اختصاص می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، اردوغان که در جلسه دولت ترکیه در انکارا سخن می‌گفت، افزود: من با اهدای ۷ ماه حقوق‌ام، این کمپین را افتتاح می‍ کنم.

وی با بیان این که منتظر مشارکت بیشتر بازرگانان و انسان‌های نیکوکار در این پویش ملی هستیم،  افزود: ما تضمین می‌کنیم که عواید حاصل از این پویش به افرادی که شایسته دریافت کمک هستند، برسد.

رییس جمهوری ترکیه گفت: هدف ما این است که به شهروندان کم‌درآمد که ویروس کرونا زندگی آنان را تحت تأثیر قرار داده است، حمایت بیشتری ارائه شود.

اردوغان از تمام نمایندگان مجلس، اعضای حزب عدالت و توسعه و دیگر مسؤولان ترکیه‌ای خواست که به پویش ملی حمایت از کرونا بپیوندند.

وی همچنین گفت که ترکیه ۶ میلیارد لیر برای حمایت از حقوق کارمندان بخش بهداشت اختصاص می‌دهد.

اردوغان اظهار کرد: دولت مزایای عید [فطر] را زودتر از موعد به بازنشستگان پرداخت کرد و افزایش حداقل دستمزدها نیز به تمام بخش‌ها تعمیم داده شده است.

وی همچنین گفت: اجاره بهای خوابگاه دانشجویان در ایامی که در ماه مارس (فروردین/ اردیبهشت) ساکن نبوده‌اند به آنان عودت داده شد و تا سه ماه آینده  نیز از پرداخت اجاره‌بها معاف خواهند بود.

اردوغان تأکید کرد: دولت یکهزار لیره را به عنوان کمک‌های نقدی به ۲ میلیون خانواده ترک که در برنامه کمک‌های اجتماعی ثبت نام کرده‌اند، پرداخت خواهد کرد.

وی با بیان این که در هر شرایطی باید چرخ تولید ترکیه بچرخد، افزود: سقف صندوق تأمین اجتماعی کشور  تا ۵۰ هزار لیر و ظرفیت آن نیز برای آن که پاسخگوی ۸۵۰ هزار متقاضی برای دریافت وام باشد، افزایش یافت.

رییس جمهوری ترکیه خاطرنشان کرد: "موعد پرداخت اعتبارات سه ماه آینده بازرگانان و صنعتگران بدون بهره و به موعد دیگری موکول شده است.

اردوغان تنها راه جلوگیری از شیوع کرونا را قرنطینه خانگی شهروندان ترکیه اعلام کرد.

براساس تازه‌ترین گزارش وزارت بهداشت ترکیه با مثبت شدن تست کرونای ۱۶۸ تن دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار مبتلایان به این بیماری ویروسی به ۱۰ هزار و ۸۷ نفر رسیده است.

 ۳۷ نفر نیز بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند تا شمار جان‌باختگان در ترکیه به ۱۶۸ تن برسد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha