پیامدهای ویروس کرونا بر منابع درآمدی شهر تهران بررسی شد

تهران- ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر تهران برای بررسی پیامدهای بحران کرونا بر منابع درآمدی شهرداری تهران جلسه مجازی برگزار کردند.

به گزارش شامگاه دوشنبه روابط عمومی شورای اسلامی شهر تهران، «علی اعطا» سخنگوی این شورا با اشاره به برگزاری جلسه مجازی اعضای شورای شهر گفت: جلسه مجازی شورای شهر که با حضور ۱۷ نفر از اعضای شورا تشکیل شد، بحران کرونا و تاثیر آن بر منابع درآمدی شهرداری مورد بررسی قرار گرفت و اعضا در خصوص طراحی سناریوهای مختلف متناسب با طول دوره احتمالی بحران به گفت‌وگو پرداختند.

وی گفت: در این جلسه  مقرر شد کمیته ویژه‌ای در شورا به منظور بررسی و پیگیری مسایل شهر، شهروندان و مدیریت شهری در دوره شیوع ویروس کرونا تشکیل شود.

اعطا ادامه داد: در رابطه با ترکیب و دستور کار کمیته ویژه مقرر شد در جلسه هیئت رییسه شورا که عصر روز سه‌شنبه برگزار می شود، تصمیم گیری شود.

وی افزود: پیشنهاد ارسال نامه به روسای شوراهای کلانشهرهای جهان در رابطه با وضعیت تحریم‌ها و بررسی پیشنهادات کمیسیون برنامه و بودجه در ارتباط با سناریوهای مالی پیش روی مدیریت شهری در مواجهه با بحران کرونا و تبعات آن از جمله دیگر محورهای صحبت‌های اعضای شورا در این جلسه بودند.

سخنگوی شورای تهران تاکید کرد که ‏پیشنهاد و بررسی موضوع عضویت شورای شهر تهران در ستاد ملی کرونا به‌نمایندگی از شوراهای سراسر کشور از جمله دیگر محورهای بحث اعضای شورا در این جلسه بود.

به گزارش ایرنا، علیرضا زالی فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران امشب در جلسه ای که در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد،  
گفت: درحال حاضر کلان شهر تهران از نظر شیوع، میزان ابتلا، میزان بیماران بستری و مراجعات بیمارستانی یکی از کانون‌های کوویید ۱۹ در کشور است.

بر اساس آخرین آمار، تاکنون ۴۱هزار و ۴۹۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند، ۲هزار و ۷۵۷ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۳هزار و ۹۱۱ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =