واحدهای صنفی پلمب‌شده در مهاباد به ۱۳۰ باب رسید

مهاباد- ایرنا- رییس اداره صنعت، معدن و تجارت مهاباد گفت: بازرسان این نهاد در اجرای مصوبه ستاد مبارزه با بیماری کرونا، تاکنون ۱۳۰ واحد صنفی متخلف را پلمب کرده‌اند.

محمد جهین روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس تصمیم ستاد مقابله با کرونای این شهرستان فعالیت تمامی واحدهای صنفی جز مواردی که مایحتاج خوراکی مردم را تامین می‌کنند، تا اطلاع ثانوی ممنوع بوده و هرگونه فعالیت ضمن پلمب آن واحد جریمه تعزیرات حکومتی نیز درپی دارد.

وی ادامه داد: در همین ارتباط بازرسان این اداره تاکنون ۳۵۰ اخطاریه پلمب در این شهرستان به علت رعایت نکردن مصوبات ستاد پیشگیری و مبارزه با بیماری کرونا صادر کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه کرکره نیمه باز مغازه‌ها نیز ممنوع اعلام شده است، اظهار داشت: با توجه به تاکید مقام عالی استان و شهرستان و اینکه مهمترین اولویت همه، سلامتی و حفظ جان شهروندان است، همه واحدهای صنفی (به غیر از واحدهای اعلام شده) ملزم به تعطیلی واحد خود تا اطلاع ثانوی هستند.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت مهاباد ضمن قدردانی از همکاری و تعامل خوب مالکان مغازه‌های سطح شهرستان بیان کرد: تاکنون صاحبان مغازه‌های مجتمع‌های تجاری این شهرستان در یک اقدام خداپسندانه ۱۵۰ نفر از مستاجران خود را از پرداخت اجاره‌بهای ۲ ماه مغازه‌های خود معاف کرده‌اند.

«جهین»، گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده فعالیت غذاخوری، رستوران، قلیان‌سرا و هر واحد صنفی دیگر که از قبل فعالیت آنها محدود شده، مراتب را به شماره تلفن‌های ۱۲۴ و ۴۲۴۴۹۹۷۴ گزارش دهند.

فعالیت واحدهای صنفی مهاباد در راستای مقابله با شیوع بیماری کرونا با هماهنگی ستاد مبارزه با کرونای این شهرستان از ۲۵ روز قبل تعطیل اعلام شده‌است.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت تاکنون ۴۱ مورد مبتلا به بیماری کرونا داشته و از این تعداد نیز ۳ نفر فوت شده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha