فعالیت ۲۵ تیم بسیج جامعه پزشکی زنجان برای مقابله با کرونا

زنجان - ایرنا - مسوول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان زنجان گفت: ۲۵ تیم بسیج جامعه پزشکی در قالب طرح شهید رهنمون برای مقابله با ویروس کرونا با حضور ۱۵۰ نیروی کارشناس در این استان فعال هستند.

دکتر مشهود تقی لو روز چهارشنبه به خبرنگاران اعلام کرد: پیرو فرمان رهبر معظم انقلاب به نیروهای بسیجی و جهادی برای مشارکت و فعالیت در امر مبارزه با ویروس کرونا، سازمان بسیج جامعه پزشکی استان با عضویت در ستاد دانشگاهی مقابله با این ویروس فعالیت خود را آغاز کرد.

وی با بیان اینکه بسیج جامعه پزشکی اقدام به تشکیل قرارگاه مبارزه با ویروس کرونا در بیمارستان ولیعصر(عج) استان زنجان کرده است، تصریح کرد: ۱۵۰نفر نیروی کارشناس در قالب ۲۵ تیم  شامل ۱۰ متخصص، ۳۰پزشک عمومی، ۵۰پرستار و۶۰ کارشناس بهداشتی  مشغول فعالیت و خدمات رسانی به بیماران کرونایی هستند.

 مسوول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان زنجان افزود: همچنین کمیته سلامت روان در راستای حفظ روحیه بیماران و برآورد مشکلات موجود از لحاظ تجهیزات پزشکی و هماهنگی جهت رفع این مشکلات تشکیل شده است.

وی در ادامه با اشاره به آماده سازی نقاهتگاه ۱۰۰تختخوابی در مجموعه ورزشی امام علی(ع) سپاه انصارالمهدی(عج) استان با حضور ۳۰ کارشناس، اظهار داشت: این نقاهتگاه با تمام تجهیزات مورد نیاز و براساس پروتکل اعلام شده توسط وزارت بهداشت راه اندازی شده  تا در صورت نیاز مورد استفاده قرار گیرد.

تقی لو با بیان اینکه بسیج جامعه پزشکی بیش از هزار لیتر محلول ضدعفونی دست و سطوح، هزار جفت دستکش لاتکس و۲هزار و۵۰۰ ماسک N۹۵ به صورت رایگان در اختیار همکاران و کادر درمانی مبارزه با کرونا قرار داده است، خاطرنشان کرد: به منظور حمایت و کمک به کادر درمان و مدافعان سلامت و در صورت تمایل این عزیزان، سازمان بسیج جامعه پزشکی در نظر دارد با همکاری بسیج طلاب اقدام به خرید و تهیه مایحتاج ضروری و تحویل در درب منزل آنان نماید.

وی تاکید کرد: تلاش مجموعه بسیج جامعه پزشکی استان در راستای پیشگیری، کنترل و آموزش تا زمان ریشه کنی و از بین رفتن این ویروس ادامه خواهد داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =