۱۲ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۴۵
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 83733742
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

پوتین ۱۳۵ هزار روس را به خدمت سربازی فراخواند

مسکو - ایرنا - رئیس جمهوری روسیه با توجه به گسترش شیوع کرونا در روسیه، دستور اعزام فوری ۱۳۵ هزار جوان روس به خدمت سربازی را صادر کرد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، «ولادیمیر پوتین» دستوری را صادر کرد که در پورتال اخبار رسمی روسیه منتشر شده است که بر اساس آن جوانان روس از ۱۸ تا ۲۷ سالگی به خدمت سربازی اعزام می شوند.

تاریخ اجرای این دستور از روز اول ماه آوریل تا ۱۵ ماه ژوئن (از روز چهارشنبه ۱۳ فروردین تا  ۲۶ خرداد ماه) تعیین شده است.

 انتظار می رود در این مدت تا ۱۳۵ هزار نفر به خدمت سربازی در روسیه  اعزام شوند.

سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه به تازگی در سخنانی در شورای فدراسیون (مجلس سنای روسیه) اعلام کرد که اعزام به خدمت سربازی در روسیه در فصل بهار به رغم انتشار ویروس کرونا در جهان بر اساس برنامه تعیین شده انجام خواهد گرفت.

وزیر دفاع روسیه وعده داد که افرادی که به خدمت سربازی اعزام می شوند قبل از اعزام از نظر ابتلا به کرونا آزمایش می شوند و پس از اعزام نیز در پادگان ها در مراکز ویژه قرنطینه مدتی را بسر می برند.

در روسیه هر ساله در فصل پاییز (اوایل ماه سپتامبر) و بهار (اوایل ماه آوریل) جوانان به خدمت سربازی اعزام می شوند.

بر اساس قوانین روسیه، جوانان روس بین سن ۱۸ تا ۲۷ سال موظف هستند یک سال خدمت سربازی کنند.

در روسیه سربازی اجباری است و نیروهای مسلح این کشور پس از فراخوان اعزام به خدمت، با مراجعه به خانه‌های افراد یا دانشگاه ها، مشمولانی که به هر دلیل در زمان فراخان خود را معرفی نکرده اند را دستگیر و راهی خدمت می کنند، با توجه به سیستم امنیتی و نظارتی سخت روسیه عملا امکان فرار از خدمت سربازی در روسیه غیرممکن است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =