اقدامات یکجانبه برخی کشورها مانع از دریافت نیازهای ضروری مردم سوریه شده است

تهران-ایرنا- "بشار الجعفری" نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد دوشنبه شب ضمن محکوم کردن اقدامات برخی کشورها برای استفاده از ابزارهایی برای جنگ علیه دولت دمشق گفت: اقدامات یک‌جانبه مانع از آن می‌شود که مردم و جامعه پزشکی این کشور نیازهای ضروری خود را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا دریافت کنند.

به گزارش شبکه تلویزیونی "المیادین" الجعفری تصریح کرد: ادامه تحمیل این گونه اقدامات ظالمانه، بیانگر نقض قانون بین‌الملل و کنوانسیون سازمان ملل متحد و حقوق بشر است.

پیش از این نیز "فیصل المقداد" معاون وزیر امورخارجه سوریه گفته بود که حریم‌های آمریکا به تلاش‌های بین‌المللی برای جلوگیری از شیوع کرونا آسیب می‌زند و در شرایط حساس کنونی باید تحریم‌های غیر انسانی لغو شود.

وی با بیان این که درهای سوریه برای بازگشت آوارگان و بازگشت آنان به وطنشان باز است، با انتقاد از استفاده ابزاری دولت ترکیه از پناهجویان گفت: سوء استفاده دولت آنکارا از مشکلات آوارگان سوری و باج‌خواهی ترکیه از اروپا پذیرفتنی نیست.

الجعفری همچنین گفت: نمی‌توان به دولت ترکیه اجازه داد که علنا از تروریست‌ها حمایت و به صورت آشکارا آنان را از سوریه به لیبی و دیگر کشورها منتقل کند.

وی همچنین به قطع آب در شهر الحسکه واقع در شمال شرق سوریه توسط ارتش ترکیه انتقاد کرد و گفت: رژیم اردوغان و گروهک‌های وابسته به آن از آب به عنوان سلاحی علیه غیرنظامیان در شهر الحسکه استفاده می‌کنند.

ارتش ترکیه و گروه‌های تروریستی تحت امرش روز یکشنبه این هفته برای سومین بار فعالیت ایستگاه پمپاژ آب علوک در حومه شرقی راس العین را مسدود کردند، این اقدام باعث قطعی آب بیش از یک میلیون نفر از ساکنان الحسکه و شهرک های تل تمر، الهول و اب راسین شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =