انجام بیش از هزار بازرسی تعزیرات حکومتی خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان شمالی گفت: از ابتدای اجرای طرح نظارت اقلام بهداشتی در استان بیش از یک هزار  مورد بازرسی از بخش های مختلف صورت گرفته است.

سیدجواد سیدالموسوی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعداد بازرسی منجر به تشکیل ۲۱ پرونده گرانفروشی و ۶ پرونده احتکار در رابطه با اقلام بهداشتی در استان شده است.
وی افزود: از مجموع پرونده‌های گرانفروشی برای ۱۷ مورد آنها رای صادر شده که منجر به ۲۱۸ میلیون ریال محکومیت جزای نقدی شده است.
سیدالموسوی خاطرنشان کرد: همچنین سه رای صادر شده برای پرونده های احتکار نیز  منجر به محکومیت جزای نقدی ۱۷۷ میلیون و ۶۰۰ هزار ریالی شده است.
وی یادآور شد: با اجرای طرح نوروزی ۷۰۰ پرونده تخلف در خصوص عدم درج قیمت و عدم ارائه و صدور فاکتور و تشکیل شده که تمامی آنها بررسی شده و یا در دست بررسی است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان شمالی گفت: با توجه به اینکه به دلیل شیوع ویروس کرونا این اداره کل با یک سوم نیرو در حال فعالیت است تعداد بازرسی‌ها در روز کاهش یافته ولی تاثیری در روند نظارت در سطح بازار نگذاشته است.
وی متذکر شد: تعزیرات با جدیت تمام بحث نظارت بر عرضه اقلام بهداشتی و دیگر اقلام را در بازار رصد می‌کند و با متخلفان به شدت برخورد خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =