پلیس خراسان شمالی جلو خروج بیش از هزار و ۸۰۰ خودرو را گرفت

بجنورد - ایرنا - معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان شمالی گفت: در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تا کنون از خروج هزار و ۸۲۶ خودرو از شهرهای استان جلوگیری شده است.

سرهنگ محسن عربی، شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در همین مدت از ورود بیش از ۲ هزار و ۲۵ خودرو نیز به شهرهای استان جلوگیری شده و این خودروها بازگردانده شده اند.
وی افزود: در این راستا تعداد ۶ هزار و ۴۱ خودرو نیز در مسیر ورودی شهرهای استان به سمت کمربندی ها هدایت شده اند.
سرهنگ عربی از توقیف و انتقال ۷ خودرو متخلف به توقفگاه و اعمال جریمه نقدی پنج میلیون ریالی آنها به دلیل رعایت نکردن طرح فاصله گذاری اجتماعی خبر داد و گفت: پلیس با جدیت با تمامی کسانی که در برابر اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی مقاومت کنند، برخورد خواهد کرد.
وی یادآور شد: بر اساس قانون هر فردی که در برابر انجام وظیفه ماموران برای اجرای بهتر طرح فاصله گذاری اجتماعی مقاومت و یا به آنان تعرض کند علاوه بر اعمال مجازات مربوط به نقض مقررات، برابر ماده ۶۰۷ قانون مجازات اسلامی مورد تعقیب کیفری قرار می گیرد.
سرهنگ عربی خاطرنشان کرد: ماموران پلیس نسبت به تشخیص بومی و غیربومی بودن افراد و ترددها با سعه صدر و خویشتنداری عمل می کنند ولی با افراد متخلف در راستای اجرای قانون به صورت قاطع برخورد خواهند کرد.
وی کنترل ترددها به منظور ماندن افراد در خانه‌هایشان را مطالبه عمومی جامعه از پلیس برای حفظ جان و سلامت مردم دانست و گفت: مردم متوجه هستند که ماموران پلیس برای تامین سلامت آنها جان خود را به خطر می‌اندازند.
وی همچنین با تاکید بر قرنطینه خانگی و در خانه ماندن مردم یادآور شد: مأموران انتظامی به ویژه با قرار گرفتن در آستانه روز طبیعت به شدت با افراد خاطی برخورد خواهند کرد تا به زودی شاهد از بین رفتن این ویروس منحوس در کشور باشیم.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان شمالی در ادامه از هزار و ۶۵ مورد بازدید و سرکشی از مغازه ها در راستای اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی خبر داد و گفت: در همین چهارچوب ۹۹ واحد متخلف نیز پلمب شد.
سرهنگ عربی یادآور شد: همچنین به ۷۱۷ واحد صنفی تذکرات لازم در رابطه با رعایت قوانین و مقررات مربوط به این طرح داده شد و برای تعدادی از واحدها نیز تعهد صنفی و اخطاریه صادر شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =