خبرهای کوتاه کرونا استان سمنان در ۱۱ فروردین

سمنان- ایرنا- همراهی مردم استان با طرح فاصله گذاری اجتماعی، مسدود کردن مرکز شهر دامغان در ساعت های پر تردد، ممنوعیت ورود به شهرستان مهدیشهر در روز طبیعت و پلمب ۶۰ واحد صنفی غیر ضروری از ابتدای سال تاکنون در استان از جمله مهم‌ترین خبرهای مربوط به کرونا استان در روز دوشنبه ۱۱ فروردین بود.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و تا به حال دست‌کم نیم میلیون نفر را در جهان مبتلا کرده است، در کشور ایران از ظهر دیروز سه‌ هزار و ۱۸۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و جمع تعداد مبتلایان قطعی به این ویروس را به ۴۱ هزار و ۴۹۵ نفر رساند. از این تعداد تا به حال ۲هزار و ۷۵۷ نفر  فوت و ۱۳ هزار و ۹۱۱ نفر بهبود یافته اند.

از آغاز شیوع این ویروس در جهان، خبرهای مربوط به آن در صدر اخبار دنیا قرار دارد و  این ویروس با درنوردیدن بسیاری از کشورها،  مکان های عمومی زیادی را در شهرهای مختلف دنیا به تعطیلی کشانده است.

اخبار کرونا استان سمنان در روزی که گذشت:

حبیب‌الله خجسته‌پور معاون استاندار و جانشین رییس ستاد استانی مقابله با کرونا استان سمنان‌ گفت: آمارهای چند روز اخیر در خصوص ترددها نشان از همراهی مردم با طرح کاهش فاصله گذاری اجتماعی دارد به طوری که با عبور ۱۱ هزار خودرو در روز دهم فروردین از ورودی‌های استان سمنان  و نسبت به شاخص آن در روز هفتم این ماه که ۱۷ هزار و ۵۰۰ خودرو بود  نشان از کاهش ۳۷ درصدی داشت.

*

علی اصغر مجد فرماندار دامغان گفت: محدوده مرکز این شهر به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تا اطلاع ثانوی مسدود شد و محدوده چهارراه لاله(مرکز شهر) دامغان به دلیل شیوع کرونا، در زمان اوج ترددها از ساعت ۱۹ الی ۲۲ تا اطلاع ثانوی مسدود اعلام شد.

*

عبدالرضا میقانی فرماندار مهدیشهر گفت: هیچ خودرو غیربومی بر اساس تدابیر اندیشیده‌ شده، از بعد از ظهر روز ۱۲ فروردین جاری به مدت ۲۴ ساعت، اجازه ورود به این شهرستان را ندارد و هماهنگی‌های لازم برای ممانعت از خروج وسایل نقلیه از سمنان به سمت مهدیشهر نیز با فرمانداری شهرستان سمنان انجام شده است.

*

محمدرضا برون رییس اداره اصناف و تشکل‌های صنفی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان  در اولین جلسه کمیسیون نظارت بر سازمان‌های صنفی این استان گفت: ۲ هزار و ۷۰۰ واحد صنفی غیر ضروری از یکم تا پایان روز یازدهم فروردین جاری مشمول دریافت اخطار پلمب شد و  در این مدت ۶۰ واحد صنفی غیر ضروری استان پلمب شد.

*

ایمان نوری مسوول روابط عمومی شهرداری میامی گفت: تاکنون ۱۲۰ هزار لیتر محلول‌پاشی به منظور ضدعفونی و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در این شهر انجام شده است و عملیات ضدعفونی معابر و مکان های عمومی شهر میامی با مشارکت حدود ۲۰ گروه مردمی، خدمات شهری و آتش‌نشانی میامی انجام می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =