تمام پارک‌های ساحلی و بوستان‌های شهر قشم تعطیل است

قشم- ایرنا- در راستای اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی برای کاهش زنجیره انتقال ویروس کرونا، پارک‌های ساحلی و بوستان‌های شهر قشم تا اطلاع بعدی تعطیل است.

مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم شامگاه دوشنبه به خبرنگاران گفت: اقدامات لازم برای کنترل ساحل و بوستان‌ها در شهر قشم انجام شده است.

فرج طهماسبی افزود: در این مدت هیچ‌گونه خدمات رفاهی در پارک‌ها و بوستان‌ها به شهروندان ارایه نمی‌شود.

وی ادامه داد: آب‌خوری ها، سرویس‌های بهداشتی و بخش‌های خدمت رسان موجود در این مکان‌ها و در تمامی سطح شهر از چرخه خدمات رسانی خارج شدند.

مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: همچنین  با هماهنگی های انجام شده  با نیروی انتظامی و ماموران سد معبر این مدیریت، نسبت به جلوگیری از برپایی چادر و حضور دست فروش‌ها در داخل پارک‌ها و اطراف آن اقدام می‌شود.

وی افزود: از شهروندان درخواست می‌شود از هرنوع تجمع در این مکان‌ها خودداری کنند.

طهماسبی ادامه داد:  امید است استفاده از فضای پارک ها و بوستان‌های سطح شهر قشم در روز ۱۳ فروردین ماه به دلیل رعایت نکات بهداشتی به صفر برسد.

شمار مبتلایان به کرونا تا روز دهم فروردین ماه در هرمزگان به ۱۸۱ مورد رسیده که تا کنون ۱۴ نفر فوت کرده‌اند. شمار مبتلایان فعلی به کرونا که در مراکز درمانی هرمزگان بستری هستند را هفت نفر است.

ابتدای شروع اپیدمی حاد تنفسی تاکنون یک هزار و ۱۹۴ نفر در مراکز درمانی استان هرمزگان بستری شدند که از این شمار یک هزار و ۴۱ نفر ترخیص شدند و مابقی همچنان زیر نظر هستند.

آمار مبتلایان به کرونا در بندرعباس ۹۲ نفر، کیش ۳۷ نفر، قشم ۱۹، میناب ۱۱، بندرلنگه هفت، حاجی آباد پنج، رودان چهار، پارسیان و بستک هر کدام ۲ نفر، جاسک و خمیر هر کدام یک نفر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =