۱۱ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۲۲
کد خبرنگار: 2837
کد خبر: 83733495
۰ نفر

برچسب‌ها

پیشکسوت فوتبال با دنیای فانی وداع کرد

شیراز -ایرنا- اکبر کیا پیشسکوت فوتبال فارس و کشور در سن ۸۵ سالگی با دنیای فانی وداع کرد و جامعه ورزش را به سوگ نشاند.

پیکر این پیشکسوت فوتبال که مدت ها بود در خانه با بیماری قلبی مبارزه می کرد دوشنبه در آرامستان دارلرحمه شیراز به خاک سپرده شد. 

زندیاد کیا بچه محله فخرآباد شیراز بود و در سال های دهه ۵۰ فوتبال ایران، سابقه حضور در تیم شاهین تهران و سرمربیگری تیم ملی فوتبال کارگران ایران را بر عهده داشت.

حسین کلانی، زنده یاد همایون بهزادی و مهراب شاهرخی و  ناصر ابراهیمی از بزرگان فوتبال کشور و همچنین مرحوم رسول دره شوریان، علیرضا قشقائیان، الیاس عبداللهی و غلام پیروانی بازیکنان سابق تیم برق شیراز از جمله بازیکنان مطرحی هستند که این پیشکسوت ورزش به فوتبال ایران معرفی کرد.

وی در دوران مربیگری خود در شیراز مسوولیت تیم های منتخب فارس و مرصاد را بر عهده داشت و در این سالها نیز جوانان زیادی را از این استان به فوتبال کشور معرفی کرد .

ناصر ابراهیمی مربی سابق تیم ملی ایران و بازیکن تیم‌های استقلال پرسپولیس و شاهین تهران در خاطرات خود گفته است در حالی که نوجوان بودم اکبر کیا در زمین‌های خاکی تهران مرا کشف کرد و به تیم شاهین تهران برد.

استاد اکبر کیا همچنین سال های زیادی در تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی شیراز مشغول به کار بود و خدمات ارزنده ای را به جامعه دانشگاهی ارائه کرد .

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =