شیوع خوشه‌ای کرونا در یک کلیسای دیگر کره جنوبی

پکن- ایرنا- شیوع خوشه‌ای کرونا در یک کلیسای دیگر در کره جنوبی باز هم باعث نگرانی‌های فزاینده در جامعه این کشور شده که یکی از اصلی‌ترین مکان‌های سرایت کرونا در جهان در هفته‌های گذشته بوده است. 

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی روز دوشنبه گزارش کرد که تنها یک روز پس از آنکه برخی از فعالیت‌های مذهبی در کلیساهای کره جنوبی از سرگرفته شد، مواردی از شیوع کرونا در پایتخت گزارش شده است. 

موارد ابتلا مربوط به کلیسای مانمین در بخش غربی سئول پایتخت کره جنوبی است شماری از مبتلایان تا بعد از ظهر دوشنبه شناسایی و به بیمارستان منتقل شده‌اند. 

از روز یکشنبه که فعالیت برخی کلیساها البته با ضوابط خاص و به شرط فاصله گرفتن افراد از یکدیگر در کره جنوبی آغاز شد، چندین مبتلا در این کلیسا شناسایی شده‌اند البته برخی از این افراد ظاهرا در روزهای گذشته در این محل کرونا گرفته‌اند.  

براوردها حاکی است دستکم ۲۲ نفر از کسانی که با یکی از بیماران در این کلیسا مرتبط بوده‌اند، آزمایش کرونای آن‌ها مثبت بوده است و مسئولان به دنبال ۲۰۰ نفر دیگری هستند که در چند روز گذشته در این کلیسا عبادت کرده‌اند. 

گزارش خاطر نشان می‌کند یکی از کشیش‌های زن این کلیسا کرونا گرفته و بجز او ۲۱ نفر دیگر نیز به این بیماری مبتلا شده‌اند و جستجو برای یافتن دیگر افراد در جریان است. 

مرکز کنترل بیماری‌ها و پیشگیری کره جنوبی در بیانیه‌ای از این اتفاق بشدت ابراز نگرانی کرده و احتمال داده است شاید برخی از موارد مربوط به گذشته باشد ضمن آنکه دهها نفر از کسانی که در این کلیسا عبادت می‌کرده‌اند به نقاط دیگری از کشور رفته‌اند. 

این اتفاق در حالی می‌افتد که «لی جایه راک» کشیش اصلی این کلیسا به جرم اقدامات غیراخلاقی و سوء استفاده از جایگاه مذهبی خود ماه می‌سال ۲۰۱۸ دستگیر و به ۱۶ سال زندان محکوم شد. 

پیش از این، شیوع خوشه‌ای کرونا در کلیسای «شین چیونجی» در شهر «دایه گو» واقع در جنوب شرق پایتخت کره جنوبی با ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر، باعث ابتلای هزاران نفر در این منطقه شد و بتدریج به دیگر نقاط کشور سرایت کرد. 

برخی از کلیساهای شهرهای دیگر کره جنوبی نیز مواردی از ابتلای اعضای خود به کرونا اعلام را کرده‌اند قرار بود بر اساس اعلام دولت، دستکم کلیساها تا روز ۵ آوریل (۱۶ فروردین ۱۳۹۸) فعالیتی نداشته باشند طبق این مقررات کسانی که مرتکب تخلف شوند تا ۲ هزار و ۵۰۰ دلار جریمه خواهند شد. 

شمار مبتلایان به کرونا در کره جنوبی از مرز ۹ هزار و ۵۰۰ نفر فراتر رفته است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =