بیش از ۱۹۳ هزار خانوار خراسان جنوبی غربالگری شدند

بیرجند - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: ۱۹۳ هزار و ۴۸۱ خانوار در خراسان جنوبی از نظر کرونا غربالگری شدند که ۷۸.۶ درصد خانوارهای استان را شامل می‌شود.

کامبیز مهدی‌زاده عصر دوشنبه درباره آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان خراسان جنوبی بیان کرد: این آمار مربوط به ساعت ۱۵ امروز است و اجرای طرح غربالگری سلامت ادامه دارد.

وی اظهار داشت: همچنین ۶۵ هزار و ۱۶۷ نفر در استان با مراجعه به سامانه خوداظهاری salamat.gov.ir اطلاعات خود را ثبت کرده‌اند که تا ظهر امروز ۸۲ درصد مواردی که مشکل داشتند توسط همکاران ما پیگیری و به مراکز درمانی هدایت شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند همچنین گفت: تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا در استان خراسان جنوبی با شناسایی سه مورد مثبت جدید، به ۲۸۵ بیمار رسید. 

وی افزود: سه مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته از مجموع ۴۳ آزمایشی که انجام دادیم، شناسایی شد.

مهدی‌زاده گفت: متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته یک هم‌استانی دیگر بر اثر کرونا فوت کرد و تعداد فوت شدگان بر اثر کرونا در خراسان جنوبی به ۲۷ نفر رسید.

وی بیان کرد: تاکنون از مجموع ۸۹۲ آزمایش که انجام شده، ۶۰۷ مورد منفی و تست کرونا ۲۸۵ نفر در کل استان مثبت بوده است.

وی گفت: از مجموع ۲۸۵ مورد قطعی ابتلا به کرونا در استان تاکنون ۲۲۹ بیمار با حال عمومی خوب از بیمارستان‌ها مرخص شده‌اند و ۲۹ بیمار هنوز در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در خراسان جنوبی دیروز (یکشنبه) با شناسایی ۱۶ مورد مثبت جدید، به ۲۸۲ نفر و فوت شدگان به ۲۶ نفر رسید.

تمامی ۱۱ شهرستان استان خراسان جنوبی درگیر با کرونا هستند و براساس آخرین آمار تفکیکی، شهرستان‌های بیرجند، طبس، زیرکوه، قاینات و فردوس بیشترین میزان ابتلا را دارند.

براساس تصمیم وزارت بهداشت مبنی بر اعلام نکردن آمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ به تفکیک استان‌ها از چند روز گذشته این آمار در خراسان جنوبی هم به تفکیک شهرستان اعلام نمی‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =