۱۱ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۰۸
کد خبرنگار: 2585
کد خبر: 83733381
۰ نفر

برچسب‌ها

وضعیت ایرانیان در بحران کرونایی اسپانیا؛ ۱۰ ابتلا و ۲ جانباخته

مادرید- ایرنا- ایرانیان مقیم اسپانیا در حالی‌ با بیماری کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند که تاکنون ۱۰ مورد ابتلا از آن‌ها گزارش شده است.

براساس اطلاعات خبرنگار ایرنا در مادرید از یک منبع آگاه، ضمن ابتلای این تعداد ایرانی به کرونا، دو سالمند ایرانی مقیم اسپانیا نیز بعد از ابتلا به این بیماری جان‌باختند.

به گفته این منبع مطلع، شماری از این هم وطنان ایرانی در اسپانیا مبتلا نشدند؛ در واقع به دلیل نهفته بودن این ویروس در بدن در مراحل نخستین، برخی‌ بعد از ورود به این کشور، علائم بیماریشان آشکار شده و در بیمارستان بستری شده اند.

وضعیت دانشجویان ایرانی

براساس اطلاعات کسب شده در مورد وضعیت دانشجویان ایرانی در اسپانیا، با گفت وگوهای انجام شده با شرکت هواپیمایی ماهان، هفته گذشته شماری از دانشجویان در آخرین پرواز این شرکت به ایران بازگشتند.

هرچند که آمار دقیقی‌ از شمار ایرانیان مقیم اسپانیا در دست نیست اما تخمین زده می‌ شود که بیش از ۱۲ هزار ایرانی در این کشور زندگی‌ می‌ کنند.

اسپانیا با گسترش شیوع کرونا، از دو هفته پیش وضعیت فوق العاده اعلام کرده و مردم باید تا ۱۱ آوریل (۲۲ فروردین ) از خانه خود خارج نشده و در قرنطینه بمانند.

اسپانیا با ۴۶.۷ میلیون نفر جمعیت، خروج شهروندان از خانه را به جز برای خرید نیازهای ضروری، دارو یا رفتن سر کار(مشاغل  ضروری ) منع و دستور بستن همه اماکن غیرضروری را صادر کرد.

همچنین محدودیت های گسترده ای بر تردد شهروندان اجرا و اعلام شده که رستوران ها، کافه ها، سینماها و باشگاه های شبانه بسته شوند؛ در عین حال از مردم خواسته شده سفرها را به ویژه تردد میان شهرها کاهش دهند.

دولت، همه مقاطع تحصیلی‌ و آموزشی را چند روز پیش از اعلام وضعیت فوق العاده تعطیل کرد.

این کشور همه موزه ها، مراکز فرهنگی و ورزشگاه ها را بسته و رستوران ها و کافه ها فقط می توانند برای تحویل غذا در خانه مشتریان فعالیت کنند.

مراکز ضروری همچون بانک ها و پمپ بنزین ها، فروشگاه های مواد غذایی، داروخانه ها و بانک ها باز هستند.

اسپانیا اجازه ورود خودروها از مرز فرانسه و پرتغال را نمی‌دهد و فقط شهروندانش که در کشورهای همسایه کار می‌کنند، حق عبور از مرز را دارند.

شیوع کرونا و محدودیت مرزی بر حرکت قطارها در اسپانیا اثر گذاشته و این کشور پرواز افرادی که متعلق به منطقه شنگن نباشند را به خاک خود ممنوع کرده است.

براساس آمار ارائه شده از سوی وزارت بهداشت اسپانیا، تا ظهر امروز دوشنبه، مجموع موارد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور به ۸۵ هزار و ۱۹۵ نفر، تعداد فوتی ها به ۷ هزار و ۳۴۰ نفر و شمار بهبودیافته گان نیز ۱۶ هزار و ۷۸۰ نفر رسیده بود.

۲۰۲۳

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha