تعداد بیماران بهبود یافته از کرونا در قزوین به ۶۱۲ نفر افزایش یافت

قزوین - ایرنا - سخنگوی ستاد پیشگیری از کرونای دانشگاه علوم پزشکی قزوین تعداد بهبودیافتگان ناشی از این بیماری در استان را ۶۱۲ نفر اعلام کرد.

حسن ارداقیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از آغاز شیوع این بیماری در استان تاکنون ۹۳۳ مبتلای مثبت به این ویروس شناسایی و متاسفانه ۱۳۱ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

وی تصریح کرد: این در حالی است که تاکنون ۱۲۴ هزار و ۲۵۱ نفر در سامانه خود اظهاری سلامت به نشانه salamat.gov.ir جهت ارزیابی از وضعیت جسمی خود و شناسایی افراد مشکوک به کرونا ثبت‌نام به عمل آورده‌اند.

به گفته این مسوول، ۱۰۳ هزار و ۹۹۸ نفر در طرح غربالگری به صورت حضوری و تلفنی شرکت داشته و ۲۰ هزار و ۹۸۶ بیمار نیز توسط پزشکان مراکز خدمات جامع سلامت استان ویزیت شدند.

ارداقیان از شهروندان قزوینی خواست تا برای خوداظهاری و آگاهی از آخرین وضعیت سلامتی خود به سامانه salamat.gov.ir مراجعه کنند.

به گفته کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۴۱ هزار و ۴۹۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده که از این میان ۱۳ هزار و ۹۱۱ نفر بهبود یافته و متاسفانه ۲ هزار و ۷۵۷ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =