تخمین شیوع کرونا در کشور با یک مدل علمی

تهران- ایرنا- مرکز تحقیقات بیماری های غیرواگیر پژوهشگاه علوم غدد و بیماری های متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران با همکاری جمعی از متخصصان مرتبط با این موضوع، مدل ساده، اما علمی و دقیق برای برآورد شیوع کرونا در کشور تعریف کردند که در حال انجام است.

به گزارش مرکز تحقیقات بیماریهای غیرواگیر، این متخصصان با تعیین این مدل علمی در تلاش هستند تا نزدیک ترین پیش بینی به واقعیت را در مورد تعداد افراد مبتلا به بیماری کرونا در کشور انجام دهند.
پرسشنامه ای برای رسیدن به این هدف مهم تنظیم شده که با آدرس  https://digit.rabit.info/q/corona-prevalence.html در دسترس همگان است. پاسخ افراد به ۵ سوال تهیه شده در این پرسشنامه زمینه پیش بینی دقیق شیوع کرونا و تخمین تعداد مبتلایان و همچنین زمان تقریبی انتهای اپیدمی را فراهم می آورد.
تاکنون ۲ هزار و ۵۰۰ نفر این‌ پرسشنامه را پر کرده اند و این تعداد باید حداقل به ۳۰ هزار نفر برسد تا تخمین درست و دقیقی از این اپیدمی انجام شود.
چالشی در مورد تخمین شیوع کرونا در ایران وجود دارد و متخصصان براساس اطلاعات خود اعداد و ارقام متفاوتی اعلام می کنند که به نظر می رسد با انجام این طرح می توان پاسخ دقیق و علمی به این موضوع داد.  
همچنین در مورد پایان اپیدمی در کشور هم زمان های مختلفی از اواخر فروردین تا تابستان مطرح است که با انجام این طرح می توان زمان نسبتا دقیق تری برای این کار اعلام کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =