۱۱ فروردین ۱۳۹۹، ۱۶:۰۱
کد خبرنگار: 1000
کد خبر: 83733324
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

درخواست دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مردم: همچنان در خانه بمانید

شیراز - ایرنا- معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به وضعیت بیماری کرونا در استان فارس، از مردم خواست برای شکستن زنجیره شیوع این بیماری همچنان در خانه بمانند.

عبدالرسول همتی روز دوشنبه از شناسایی کم سابقه  ۶۸ مورد جدید ابتلا به کرونا در استان فارس خبر داد و گفت: با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی مبتلایان در این استان به ۷۸۰ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه در ۷۲ ساعت گذشته مورد فوتی به دلیل ابتلا به کرونا در استان فارس گزارش نشده است، افزود: تاکنون ۲۷ نفر در استان جان خود را به دلیل ابتلا به کرونا از دست داده اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیان کرد: ۲۱۰ نفر از مبتلایان به دلیل دارا بودن علایم محدود این بیماری در قرنطینه خانگی به سر می برند و ۲۸۴ نفر نیز با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شده اند.

 همتی از عموم مردم فارس خواست ضمن توجه ویژه به رعایت اصول بهداشتی و در خانه ماندن، از ترددهای غیرضرور با جدیت پرهیز کنند و با عدم توجه به شایعات، اخبار و اطلاعات موردنیاز خود را از وبگاه اختصاصی بیماری کرونا به نشانی اینترنتی https://corona.sums.ac.ir/ دریافت کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز  نیز با اشاره به نقش تعیین کننده «خودمراقبتی» در ارتقای سلامت عمومی جامعه و مهار کرونا گفت: با هر روز در خانه ماندن، به ریشه کنی کرونا و پایان زمان قرنطینه نزدیک تر می شویم.

 مهرزاد لطفی  با بیان اینکه در طول زمان اپیدمی بیماری کرونا در کشور، مردم فارس تاکنون همکاری خوبی را در زمینه رعایت اصول بهداشتی داشته اند، افزود: امیدواریم با تقویت این همکاری ها، بتوانیم روند مهار کرونا  در کشور و استان را سرعت ببخشیم.

وی تاکید کرد: بدون شک در کنار خدمات شبانه روزی حامیان سلامت مردم در مراکز ارائه خدمات بهداشت و درمان، توجه عمومی به اهمیت سلامت خود و خانواده، با رعایت اصول بهداشت و «خودمراقبتی»، راهگشای موثر برون رفت از شرایط کنونی و بازگشت سلامتی به شهرها و از سر گرفتن روال عادی زندگی است.

رییس  دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار کرد: مهم ترین زمینه همکاری و همدلی مردم در این روزها که علاوه بر پاسداشت خدمات شبانه روزی تیم های بهداشتی درمانی، موجب تضمین سلامتی خود و عزیزانمان می شود، ادامه حضور در منازل، به عنوان امن ترین مکان و در امان ماندن از ویروس کروناست.

لطفی یادآور شد: از روزهای ابتدایی اسفند تاکنون، فرزندان شما در مجموعه سلامت فارس، تمامی ظرفیت خود را برای تامین سلامت عمومی به کار بسته و حتی در ایام تعطیلات نوروزی نیز، خدمت به مردم را بر آسایش خود ارجح دانسته اند که امیدواریم این حجم از تلاش و خدمتگزاری، با مشارکت مسوولانه مردم در امر تامین سلامت خود، تکمیل شده و به زودی شاهد قطع چرخه های انتقال ویروس و شکست کرونا در ایران و جهان باشیم.

علاوه بر شیراز، در شهرستان های فسا، نی ریز، اقلید، خرم بید، استهبان، داراب، ارسنجان، لارستان، کازرون، آباده ، اوز ، خنج ، مرودشت، سپیدان ، قیروکارزین، فیروزآباد، جهرم، گراش، بوانات، زرقان، سرچهان و کوار بیماران مبتلای به کرونا شناسایی شده است.

بیمارستان های شهید چمران  و شهید فقیهی شیراز به عنوان مراکز درمانی پشتیبان هم اکنون در کنار بیمارستان علی اصغر شیراز کار مراقبت و درمان از بیماران کرونا را انجام می دهند. نقاهتگاه بیماران مبتلا به کرونا با ظرفیت ۲۰۰ تخت نیز در ورزشگاه شهید آیت الله دستغیب توسط ارتش جمهوری اسلامی در شیراز تجهیز شده و مورد استفاده قرار می گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها