پیش‌بینی تمهیدات پیشگیری از خسارت به زیرساخت‌های ارتباطی لازم است  

کرمان - ایرنا - مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان به قطع موقت ارتباطات درپی بارش‌های سیل آسا در این استان اشاره کرد و گفت: نبود تمهیدات لازم در خصوص ایجاد سیل‌بند و هدایت سیلاب‌ها، هر ساله موجب ویران شدن زیرساخت‌های شهری و روستایی کرمان می‌شود.

 مسعود الهامی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: تخریب جاده های دسترسی گاهی حضور به موقع  اکیپ های نگهداری و برگردان ارتباطات را مختل می‌کند.

وی در ادامه بیان کرد: به رغم تلاش ها و زحمات پرسنل تعمیرات و نگهداری شرکت های توزیع نیروی برق در راستای رفع قطعی برق و رصد خطر سیلاب برای تیرهای برق در معرض سیلاب، با طولانی شدن این خاموشی ها که متاثر از قطعی راه های مواصلاتی نیز می باشد، بدیهی است پس از مدت زمان محدود و مشخصی (پس از اتمام ظرفیت های برق اضطراری تعبیه شده) ایستگاه های مخابراتی از سرویس خارج می شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان تصریح کرد: تامین اعتبار برق و جاده دسترسی برای نصب و راه اندازی  تعداد مناسبی ایستگاه مخابراتی به منظور بهینه سازی پوشش ها و تامین مطالبات مردمی که حسب ابلاغ های صورت پذیرفته مقامات در دستور کار فرمانداری ها قرار گرفته است رفع مشکلات ارتباطی شهرستانها را سرعت می بخشد که این مهم و تامین پیش نیازهای توسعه بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات با استفاده از منابع و اعتبارات استانی ضروری و اجتناب ناپذیر است.

الهامی افزود: صادر نشدن مجوز و نصب تعداد زیادی سایت تلفن همراه شهری توسط شهرداری ها، توسعه ارتباط شهری را تقریبا متوقف کرده اما رفع ممانعت ها در این بخش و تامین زیرساخت های برق و راه ایستگاه ها با ورود و دستور استاندار و معاون هماهنگی امور عمرانی این استان ( که از مصوبات سفر اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ مهندس جهرمی وزیر بوده ) در حال تسهیل و تسریع است.

وی با بیان اینکه نباید فراموش کرد شکل بارش نزولات آسمانی در این فصل بعضا به شکل بارش هایی شدید و سهمگین در مناطق دوردست کوهستانی و بیابانی است گفت: این بارش موجب جاری شدن سیلاب، تخریب راه های مواصلاتی، شبکه برق و نیز شبکه های ارتباطی و حتی موجب تخریب کامل پل های مستحکم در جاده ها می شود که این خرابی ها به طور قطع پارگی کابل های نوری که زیرساخت اصلی سرویس های ارتباطی است را به دنبال خواهد داشت.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان افزود: گذشته از آنکه متاسفانه در برخی موارد شاهد قطعی کابل فیبر نوری بین شهری به دلیل سرقت کابل و حوادث‌ طبیعی و قهری هستیم، در برخی موارد قطعی فیبر نوری و در نتیجه ارتباطات شهری و برون شهری معلول خطای انسانی بوده که در هنگام عملیات عمرانی، تسطیح، حفر کانال و یا لایروبی مسیل ها و رودخانه بطور غیر عمد حادث می شود.

وی همچنین تصریح کرد: هرگونه اطلاع رسانی در خصوص آمار، اطلاعات و اقدامات و اتفاقات بخش ارتباطات و فن آوری اطلاعات استان تنها از درگاه اداره کل ارتباطات فناوری اطلاعات استان مورد وثوق است.

وی گفت: با توجه به موارد ذکر شده و سرمایه گذاری ۱۲ هزار میلیارد ریالی وزارت ارتباطات در استان طی سه سال اخیر ضمن دعوت همگان به صبوری در زمان بحران و دوری از ایجاد فضای بی اعتمادی به متخصصین و تلاشگران حوزه ICT که تمام وقت و انرژی خود را صرف ارتقا پایداری ارتباطات کرده اند پیشنهاد می شود بصورت هماهنگ و با تعامل حداکثری ممانعت ها و مقاومت های مسیر توسعه صنعت ارتباطات را زدوده تا در کنار یکدیگر طعم  تحول دیجیتال و هوشمندسازی را در پهناورترین استان کشور چشیده و بر آن باشیم که کام فرزندان و آیندگانمان را شیرین کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =