مسیرهای اصلی و فرعی تکاب در روز سیزده بدر مسدود می‌شود

مهاباد- ایرنا- فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی تکاب گفت: تمام مسیرهای اصلی و فرعی این شهرستان جهت مقابله با بیماری کرونا در روز سیزدهم فروردین (سیزده بدر) مسدود خواهدشد.

سرگرد ناصر همتی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این تصمیم در راستای تدابیر ستاد پیشگیری از شیوع کرونا در تکاب برای قطع زنجیره انتقال بیماری اتخاذ شده و بر اساس مصوبه کمیسیون اجرایی طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در روز ۱۳ فروردین تمامی ورودی و خروجی‌های این شهرستان اعم از راه‌های اصلی و فرعی مسدود می‌شود.

وی بیان کرد: همچنین در مبادی ورودی به روستاها به ویژه اماکن طبیعی و تاریخی در روز طبیعت با مشارکت دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها از تردد خودروها جلوگیری خواهدشد.

سرگرد همتی اظهار داشت: از شهروندان تقاضا می‌کنیم از اتراق در طبیعت و خروج از منزل و هرگونه تردد در جاده‌های اصلی، فرعی وروستایی تکاب در روز سیزده‌بدر خودداری کنند.

فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی تکاب ادامه داد: علاوه بر آن، تمامی پارک‌ها و تفرج‌گاه‌های داخل شهر نیز در روز طبیعت تعطیل بوده و از حضور در تفرجگاه‌های خارج از شهر و خانه‌باغ‌ها با همکاری دهیاران و شوراهای روستا ممانعت می شود.

سرگرد همتی افزود: با خودروهای متخلف که به توصیه‌ها و هشدارهای پلیس راهور در روز سیزده بدر توجه نکنند، براساس ضوابط طرح فاصله‌گذاری اجتماعی برخورد می‌شود.

طرح فاصله گذاری اجتماعی جهت مقابله با کرونا و قطع زنجیره انتقال بیماری از بامداد روز جمعه گذشته همزمان با سراسر کشور در تکاب نیز اجرا می‌شود و بر اساس آن چهار اکیپ کنترل و بازرسی تردد خودروها در مبادی ورودی و خروجی شهر تکاب مستقرشده‌اند.

تکاب از شهرهای جنوبی آذربایجان‌غربی است که ۸۱ هزار نفر جمعیت دارد و از زمان شیوع بیماری کرونا در کشور تاکنون ۲۰ نفر در این شهرستان به این بیماری مبتلا شده اند که ۱۷ نفر از آنان از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =