کارخانه‌های خراسان شمالی در انتظار دریافت ۵۰ هزار لیتر الکل

بجنورد- ایرنا- مسوول کمیته اقتصادی تامین، تولید و توزیع ستاد مقابله با کرونا در خراسان شمالی گفت: ۵۰ هزار لیتر الکل مورد نیاز تولید مواد ضدعفونی کننده از کشور ارمنستان خریداری شده که تاکنون دریافت نشده است.

محمدرضا موفق روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: استان وجوه این میزان الکل را پرداخت کرده است اما برخی از استان ها، تاکنون مانع رسیدن این محصول به کارخانه‌های ما شده اند.

وی گفت: شیوع بیماری کرونا و افزایش تقاضا برای مواد ضدعفونی کننده در مناطق مختلف کشور، سبب شده تا سایر استان ها، از دادن الکل به خراسان شمالی خودداری کنند.

مسوول کمیته اقتصادی تامین، تولید و توزیع ستاد مقابله با کرونا در خراسان شمالی افزود: تاکنون، ۲۵ هزار لیتر الکل، ماده اولیه کارخانه ها برای تولید محصولات ضدعفونی کننده، وارد استان و توزیع شده است.

موفق اظهار داشت: در این مدت، حدود ۳۰۰ هزار جفت دستکش لاتکس و فریزی، در استان توزیع شده همچنین ۶۰۰ هزار تا ۷۰۰ هزار ماسک در بازار، به دست متقاضیان رسیده است.

وی با تاکید بر اینکه با افزایش میزان تولید، اقلام مختلف بهاشتی، در بازار وجود دارد و التهاب هفته های نخست، فروکش کرده است.

وی خاطرنشان کرد: کارخانه الکل آساک در شهرستان فاروج، فعال شده و روزانه ۶۰۰ تا ۷۰۰ لیتر محلول‌های ضدعفونی تولید می‌کند البته قرار است این ظرفیت در هفته آتی، به سه هزار لیتر افزایش یابد.

وی گفت: نخستین کارخانه تولید ماسک طبی هم با ظرفیت تولید سالانه ۶۲ میلیون ماسک، آماده فعالیت است، سرمایه گذار این طرح، خط تولید را نصب کرده است که البته پیگیر تامین پارچه های استاندارد مورد نیاز است، با مکاتبه هایی که با استان های یزد و همدان شده، قول مساعد برای تحویل این محصول تا اوایل هفته آتی، داده شده است.

مسوول کمیته اقتصادی تامین، تولید و توزیع ستاد مقابله با کرونا در خراسان شمالی با بیان اینکه این کارخانه می تواند روزانه ۱۸۰ هزار ماسک تولید و روانه بازار کند اظهار داشت: اکنون کارگاه ها، اصناف و تعاونی‌ها، روزانه ۳۶ هزار ماسک تولید و توزیع می کنند.

با اعلام نتایج قطعی آزمایش های انجام شده، تا ظهر یازدهم فروردین، ۳۳۷ نفر در خراسان شمالی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۳۶ نفر جان باخته اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha