تئاتر تهران هم به فضای مجازی رفت

تهران-ایرنا- شهرداری تهران که پیش از این برای ایجاد فضای دل نشین در روزهای کرونایی اقدام به برگزاری کنسرت به صورت آن لاین کرده بود، این بار اقدام به نمایش آثار گروه های تئاتر در فضای مجازی می کند.

به گزارش روز دوشنبه سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، حسین عالم‌بخش مدیر هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اشاره به ارائه بسته حمایتی این سازمان به هنرهای نمایشی در پی شیوع ویروس کرونا گفت: آثار گروه‌ها در پردیس تئاتر پایتخت ضبط و از طریق فضای مجازی نمایش داده می‌شود.

عالم بخش اظهارداشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مراکز نمایشی کشور، بی‌تردید آسیب‌های جدی به اقتصاد تئاتر وارد شد که مبتنی بر این موضوع نخستین بسته حمایتی این سازمان را در حمایت از هنرمندان تئاتر ارائه می‌کنیم.

وی گفت: از گروه‌های تئاتری که نمایش آنها آماده اجرا بود و یا با یک تمرین مختصر آماده اجرا می‌شود، دعوت می‌کنیم که با حضور در پردیس تئاتر تهران که حرفه‌ای‌ترین و مجهزترین بلک باکس‌های تئاتری کشور را دارد، نمایش خود را برای ضبط ویدئویی با سه دوربین اجرا کنند.

عالم‌بخش افزود: با توجه به تفاهم‌نامه‌ای که با سایت نمایش نت منعقد شده است پس از ضبط، اثر گروه‌های نمایشی در این سایت بارگذاری شده و برای فروش اینترنتی عرضه خواهند شد.

مدیر هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران بیان کرد: این امکان متعلق به گروه‌هایی است که نمایش آنها در هر کدام از سالن‌های شهر تهران آماده اجرا بود اما به دلیل شیوع بیماری کرونا متوقف شده است و به نمایش‌های آماده‌ شده برای اجرا در سالن‌های سازمان فرهنگی هنری محدود نخواهد شد.

وی گفت: گروه‌ها هیچ هزینه‌ای برای اجاره سالن به سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران پرداخت نخواهند کرد و بلک باکس‌ها به طور رایگان در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

عالم‌بخش افزود: پردیس تئاتر تهران از محل فروش بلیط در فضای مجازی درصدی نخواهد گرفت و بخش عمده عواید حاصل از فروش به گروه می‌رسد و مقداری از آن نیز به سایت نمایش نت تعلق خواهد گرفت.

مدیر هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران اظهارداشت: پردیس تئاتر تهران به این دلیل انتخاب شد که بلک باکس‌های حرفه‌ای و مجهز دارد و به دلیل قرار نگرفتن در مرکز شهر، ترددها در آن بیشتر قابل کنترل و درصد آلودگی آن در مقایسه با مرکز شهر بسیار پایین‌تر است.

وی گفت: همه تدابیر بهداشتی از جمله ضدعفونی کردن محیط و تجهیزات به صورت رایگان توسط پردیس تئاتر تهران انجام می‌شود.

عالم‌بخش افزود: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در زمینه اطلاع‌رسانی نیز به گروه‌های نمایشی کمک می‌کند و از امکاناتی که در فضای مجازی دارد، برای تبلیغ این نمایش‌ها بهره می‌گیرد.

مدیر هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ابراز امیدواری کرد که با ارائه این بسته حمایتی، فعالیت تئاتر در این روزها به کلی تعطیل نشود و ساعات فراغت مناسبی برای هموطنان در خانه رقم بخورد.

گروه‌های نمایش برای بهره بردن از امکان اجرای نمایش در پردیس تئاتر تهران می‌توانند از ساعت ۱۰ تا ۱۸ هر روز با شماره ۰۹۱۲۵۷۹۳۴۸۴ تماس بگیرند.

بیماری کرونا که از روزهای پایانی بهمن ماه کشور را درگیر کرده، فعالیت‌های هنری و فرهنگی را به تعطیلی کشانده و آسیب‌های جدی به اقتصاد تئاتر وارد کرده است و بسیاری از هنرمندان خواستار رسیدگی به وضعیت موجود هستند.

شهرام گیل‌آبادی مدیرعامل خانه تئاتر طی نامه‌ای به رئیس جمهوری، وضعیت هنرمندان تئاتر را توضیح داد و تقاضای رسیدگی به وضعیت ایشان کرد، وی در این نامه بیان کرده: بیم آن می‌رود که بسیاری از هنرمندان تئاتر کشور در تامین معاش روزمره خود هم دچار مشکل شوند؛ از این رو هنرمندان تائتر نیازمند حمایت هستند.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده از وزارت بهداشت تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۴۱ هزار و ۴۹۵ نفر، تعداد بهبود یافتگان به ۱۳ هزار و ۹۱۱ نفر و فوت شدگان به ۲ هزار و ۷۵۷ نفر می رسد.

از ظهر دیروز تا امروز ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، سه هزار و  ۱۸۶ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در کشور شناسایی شدند و ۱۱۷ نفر جان خود را از دست دادند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha