۱.۵ تُن مواد غذایی فاسد در تکاب کشف و امحا شد

مهاباد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت‌ و درمان تکاب گفت: ۱.۵ تُن انواع خوراکی‌ها، موادغذایی فاسد و غیرقابل مصرف از ۵۰ فروشگاه و واحد صنفی در این شهرستان کشف و امحا شد.

علی سعیدی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این مواد غذایی فاسد، گوشت و انواع فرآورده گوشتی از جمله سوسیس و کالباس، نوشابه و ماءالشعیر، آب‌میوه، کیک، چیپس و پفک، خشکبار، دوغ و انواع لبنیات بسته‌بندی را شامل می‌شود که تاریخ مصرف آنها به پایان رسیده‌بود، اما در مغازه‌ها عرضه می‌شد.

وی بیان کرد: این مواد غذایی فاسد پس از کشف از مغازه‌ها و واحدهای صنفی تکاب جمع‌آوری و از عرضه و فروش آنها جلوگیری و سپس امحا شد.

وی با بیان اینکه این اقدامات کنترلی و بهداشتی در راستای مقابله با شیوع بیماری کرونا انجام می‌شود، اظهارداشت: روزانه ۶ اکیپ «مداخلات سالم‌سازی محیطی» از جمله سه اکیپ شهری، ۲ اکیپ روستایی و یک اکیپ در نوبت عصر با مشارکت شبکه بهداشت و درمان، سپاه، ماموران انتظامی، شهرداری، صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف، در راستای مقابله با این بیماری از واحدهای صنفی تکاب به طور مستمر بازرسی می‌کنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان تکاب ادامه‌داد: واحدهای صنفی که مواد غذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته عرضه می‌کردند، جریمه نقدی نشدند اما با دریافت تذکر در صورت تکرار تخلف با آنان برخورد قانونی خواهدشد.

سعیدی اضافه‌کرد: سطح نظارت و بازرسی از وضعیت بهداشتی اماکن عمومی و نحوه عرضه موادغذایی در فروشگاه‌های بزرگ، سوپرمارکت‌ها و مغازه‌های شهر تکاب و روستاهای تابعه جهت مقابله با شیوع بیماری کرونا افزایش یافته است.

تکاب با ۸۱ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع‌شده و بیش از ۴ هزار واحد صنفی در این شهرستان فعالیت می‌کنند.

بازار و واحدهای صنفی و مشاغل غیر ضروری تکاب به دلیل پیشگیری از شیوع بیماری کرونا از ۱۰ روز قبل تعطیل شده اما فروشگاه‌های عرضه مواد غذایی در این شهرستان باز هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =