پوشش ۸۵ درصدی آموزش مجازی در مازندران

ساری - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: پوشش تحصیلی از طریق آموزش مجازی در استان به ۸۵ درصد رسیده است.

علیرضا سعدی پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا که منجر به تعطیلی فیزیکی آموزش وپرورش استان شد ، استفاده از فضای مجازی برای کوچ آموزشی اولویت آموزش و پرورش مازندران قرار گرفت. 

به گفته او در حال حاضر بیش از ۸۵ درصد دانش‌آموزان مازندران از کلاس های آموزشی در فضای مجازی برخوردار هستند و تمامی آموزش‌های کلاسی به جز فعالیت های فیزیکی را می گذرانند. 

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران نقش پیام رسان ها را در آموزش مجاز بسیار موثر عنوان کرد و گفت: تمامی معلمان و مدیران مدرسه مکلف شده اند در بستر پیام رسان ها با والدین و دانش آموزان ارتباط مستمر داشته باشند.

سعدی پور همچنین به ۱۵ درصد دانش آموزان باقی مانده نیز اشاره کرد و گفت: باقی دانش آموزان مربوط به مناطق محروم و روستاهای بالا دست هستند که از طریق کاربر و راهنمای آموزشی تعلیم می بینند. 

وی ادامه داد: در طرح کاربر و راهنمای آموزشی دانش آموزان مناطق محروم استان از طریق بسته ها و محتواهای آموزشی که در لوح فشرده یا به صورت برنامه های ضبط شده تهیه می شوددر حال آموزش هستند 

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه محتوای آموزش مجازی برای تمامی دانش آموزان استان تهیه و در دسترس است ، افزود: اما در مناطق محروم استان به دلیل پوشش ضعیف اینترنتی نمی توان از فضای مجازی استفاده کرد. 

سعدی پور بار دیگر پوشش تحصیلی استان را در حال حاضر و با توجه به تعطیلی مدارس ۱۰۰درصد عنوان کرد و گفت: مسئولیت تحصیل دانش آموزان با معلمان و مدیران است و نباید هیچ دانش آموزی از تحصیل باز بماند. 

وی همچنین به مسئله آزمون و امتحانات کلاسی اشاره کرد و گفت: وزارت آموزش و پرورش در حال تدوین روش های جدید در صورت طولانی شدن تعطیلی کرونایی است که در صورت لزوم اطلاع رسانی می کند. 

مازندران ۵۳۶ هزار دانش اموز دارد که از حدود ۴۰ روز پیش و با آغاز شیوع ویروس کرونا در استان از طریق آموزش از راه دور مشغول به تحصیل هستند. 

در حال حاضر طبق اخرین گزارش از دانشگاه علوم پزشکی مازندران و دانشگاه علوم پزشکی بابل یک هزار و ٣٠٠ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در مراکز درمانی استان مازندران بستری هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =